Żużel. Rzuca wyzwanie Bloedornowi i czeka na decyzję Barona! „Regularnie wygrywałem” (WYWIAD)

1 tydzień temu

Świetne występy w U24 PGE Ekstralidze to dla niego za mało. Nicolai Heiselberg nie ukrywa, iż jego celem jest stałe miejsce w składzie Pres Toruń. W wywiadzie z naszym portalem opowiada o rywalizacji z Norickiem Blödornem, rozmowach kontraktowych z innymi klubami, a także o swoich ambicjach związanych ze Speedway Grand Prix 2.

Kolejny mecz i kolejny komplet punktów. W Twoim wykonaniu wygląda to bardzo łatwo.

Tak, ale wbrew pozorom to wcale nie jest takie proste. Przez ostatnie miesiące ciężko pracowałem, żeby poprawić swoje starty. Szukałem też odpowiednich ustawień motocykla, żeby dysponować optymalną prędkością na torze. Dzięki temu wszystko teraz tak dobrze gra i z tego powodu jestem numerem jeden.

Notujesz fantastyczny sezon w U24 Ekstralidze. Wierzysz, iż dzięki temu wywalczysz sobie miejsce w ligowym składzie PRES Toruń?

Mam nadzieję, iż pewnego dnia trener Baron uzna, iż jestem odpowiednio szybki, by wskoczyć do drużyny zamiast Noricka. We wszystkich zawodach, w których rywalizowaliśmy w tym roku – choćby w Niemczech – regularnie z nim wygrywałem, a poza tym w Polsce z każdym kolejnym występem staję się coraz lepszy.

Żużel. GKM czy PRES poza play-off? Oto nasze typy na TOP 4! (TABELA) – PoBandzie – Portal Sportowy

Żużel. Nowy przepis uderza w Stal! Szpilka z Gorzowa w… PRES Toruń! – PoBandzie – Portal Sportowy

Ostatnio w spotkaniach we Wrocławiu i Lesznie dostawałeś szansę w zaledwie jednym biegu, wyjeżdżając na tor dopiero w ósmej gonitwie. To chyba bardzo trudne zadanie. Czy nie było to dla ciebie zbyt późne wejście w mecz?

Zdecydowanie za późno. Wyjeżdżając na tor na tym etapie zawodów, nie masz odpowiednio dopasowanego motocykla, by móc ścigać się z najlepszymi chłopakami z PGE Ekstraligi. Oczywiście za każdym razem, gdy pojawiam się pod taśmą, wyciągam z tego cenne lekcje, ale wejście w zawody w 8. czy 9. wyścigu na pewno nie należy do łatwych.

Niebawem czeka Was spotkanie z Włókniarzem Częstochowa. Czy masz nadzieję, iż zaliczysz w nim swój tegoroczny debiut na Motoarenie?

Tak, mam taką nadzieję. Oby udało mi się pojechać w jakiejś większej liczbie biegów, to byłoby w porządku.

Kilka klubów było w tym sezonie zainteresowanych twoim wypożyczeniem. Dlaczego ostatecznie do tego nie doszło?

Wynikało to z faktu, iż cały czas byłem ściągany tutaj do roli rezerwowego w pierwszej drużynie. Wciąż słyszę, iż dostanę szansę na jazdę, ale ostatecznie wyjeżdżam na tor tylko w jednym wyścigu, zamiast pojechać chociażby w dwóch czy trzech. To właśnie dlatego rozglądam się za startami w Metalkas 2. Ekstralidze lub Krajowej Lidze Żużlowej, by obok rywalizacji w U24 Ekstralidze móc odjechać więcej biegów. Po prostu potrzebuję jazdy.

Żużel. Polonia miała dogadanego innego zawodnika?! Oto kulisy transferu Lyagera! – PoBandzie – Portal Sportowy

Żużel. Zaskakujący zwrot akcji w Wilkach Krosno! Menadżer zdradza kulisy – PoBandzie – Portal Sportowy

Czy masz już plany kontraktowe związane z Toruniem na lata 2027 i 2028?

Tak, mam z Toruniem istotny kontrakt na przyszły sezon, a także na rok 2028.

To jednak twój ostatni rok startów w gronie juniorów. Chciałbyś z dobrej strony zaprezentować się w cyklu Speedway Grand Prix 2?

Tak, oczywiście. Przed nami w końcu kwalifikacje do SGP2.

Celujesz w konkretne miejsce w Speedway Grand Prix 2?

Oczywiście w pierwsze, choć już same kwalifikacje i awans do finałów będą ogromnym wyzwaniem. To będzie ciężkie zadanie.

Rozmawiał NIKODEM KAMIŃSKI

Idź do oryginalnego materiału