Żużel. Polonia walczy o ligowy punkt! Są nowe wieści ws. meczu z Orłem!

1 tydzień temu

Podczas drugiej rundy Metalkas 2. Ekstraligi odbył się mecz pomiędzy H. Skrzydlewska Orłem Łódź, a Polonią Piłą. Spotkanie dostarczyło wiele emocji i gospodarze zwyciężyli 46:44. Następnie wybuchła afera. Villads Nagel upadł na prowadzeniu na drugim łuku trzeciego okrążenia. Zawodnicy Polonii jechali na drugiej i trzeciej pozycji. Duńczyk nie zszedł z toru i otrzymał czerwoną kartkę, ponieważ był to korzystny rezultat dla Polonii.

Żużel. Taśma w PGE Ekstralidze, o której mówiono… przed meczem! Zbieg okoliczności, który wymaga odpowiedzi – PoBandzie – Portal Sportowy

Żużel. Kończy się cierpliwość w Unii Leszno? Okoniewski mówi o zmianie w składzie – PoBandzie – Portal Sportowy

Zdaniem sztabu szkoleniowego gości, a także regulaminu wynik biegu powinien zostać zaliczony. Arbiter tamtego meczu popełnił jednak błąd i podjął jednak decyzję o powtórce gonitwy. Ostatecznie Polonia nie wygrała biegu podwójnie i przegrali mecz. Komisja Orzekająca Ligi uznała, iż protest został złożony zbyt późno.

– Sędzia w sposób nieuzasadniony powtórzył bieg 14. po jego wcześniejszym przerwaniu. KOL stwierdziła, iż drużyna gości nie złożyła protestu w wymaganym regulaminem czasie, czyli przed powtórzonym biegiem 14. lub przed biegiem 15. Bieg 14. odbył się i został uznany przez KOL jako fakt na torze. Z tego powodu wynik pozostał obowiązujący. KOL zatwierdziła wynik meczu: 46:44 dla H.SKRZYDLEWSKA ORŁA Łódź – przekazano w oficjalnym komunikacie.

Żużel. Ma dość! Birkemose sfrustrowany postawą Wilków! – PoBandzie – Portal Sportowy

Żużel. Jamróg szczerze o relacjach i przyszłości ROW Rybnik. Transfer zmienił wszystko! (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy

Pilanie poszli o krok dalej i wniosek został wysłany do PZM. Wiceprezes Polonii Dariusz Słowiński w magazynie Metalkas 2. Ekstraligi opowiedział on o terminie zakończenia sprawy.

– Tak jak zapowiedzieliśmy, tak też zrobiliśmy, przez naszego pomocnika złożyliśmy odwołanie do Trybunału Polskiego Związku Motorowego i w tej chwili jesteśmy na etapie otrzymania informacji. Bodajże 23 czerwca o godzinie 11:30 będzie spotkanie, które ma to rozstrzygnąć. Jednocześnie w tej informacji otrzymaliśmy również odpowiedź Komisji Orzekającej Ligi, która została przesłana również do Trybunału, więc mieliśmy możliwość się z tym zapoznać. Nasz pełnomocnik to zrobił i będzie się odnosił podczas tego spotkania do tej sytuacji – opowiedział wiceprezes klubu z Piły.

Drużyna Polonii Piła wygląda na bardzo zmotywowaną na pojedynek z Orłem Łódź. W czwartek dojdzie do ich starcia na torze w Pile, gdzie mają do wyrównania porachunki. Być może będzie to bardzo istotne spotkanie w tabeli ligowej, gdzie Piła walczy o lepszą pozycję, natomiast Orzeł o utrzymanie w fazie play-off. Prezes chce udowodnić, iż są lepszym zespołem niż Orzeł.

– Zdecydowanie jest to dosyć trudna sytuacja. Chociażby z analizy tego, co mówiono, iż przecież się odbył bieg 15 w poprzednim meczu, więc teraz już tego wyniku nie można zweryfikować. Może wyniku nie można w tej chwili zweryfikować, ale kolejny mecz można pojechać, więc to też jest takie dwuznaczne. Oczywiście, o ile chodzi o kwestie formalne, to faktycznie tak wygląda, iż 23 czerwca, po meczu będzie to spotkanie przed trybunałem. My jedziemy 18 czerwca o 3 punkty, żeby wygrać u siebie, na swoim stadionie z łódzkim Orłem i pokazać, iż w dwumeczu jesteśmy silniejsi – kończy swoją wypowiedź Dariusz Słowiński.

Idź do oryginalnego materiału