Tak wygląda tabela La Liga po tym, co zrobiła Barcelona z Sevillą

2 godzin temu

FC Barcelona kontynuuje fantastyczną serię w La Lidze. W 10. kolejce podejmowała Sevillę i po raz kolejny w tym sezonie nie pozostawiła rywalowi złudzeń. Do wysokiego zwycięstwa walnie przyczynił się Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki. A w całym spotkaniu padło aż sześć goli. Dzięki temu Katalończycy mają wiele powodów do euforii przed El Clasico. Tak prezentuje się tabela La Liga po meczu FC Barcelona - Sevilla.
FC Barcelona świetnie rozpoczęła rozgrywki La Ligi. W dziewięciu meczach poniosła tylko jedną porażkę (z Osasuną). W spotkaniu 10. kolejki z Sevillą chciała podtrzymać bardzo dobrą passę, co ostatecznie jej się powiodło.

FC Barcelona wysoko pokonała Sevillę, dublet Roberta Lewandowskiego. Oto tabela La Liga
Duża w tym zasługa Roberta Lewandowskiego, który w 24. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Raphinhi. Tak się złożyło, iż Brazylijczyk pracował na bramki starszego kolegi, gdyż kwadrans później po jego strzale Polak dostawił nogę i skompletował dublet. A iż w międzyczasie trafił jeszcze Pedri, to do przerwy było 3:0.
W drugiej części również padły trzy gole, w dodatku w odstępie sześciu minut. Najpierw trafienie dołożył rezerwowy Pablo Torre, później Inakiego Penę pokonał Stanis Idumbo, a następnie Torre strzelił jeszcze jedną bramkę dla Barcy i skończyło się 5:1.

Taki rezultat sprawia, iż FC Barcelona umocniła się na prowadzeniu w tabeli La Liga. Po 10 kolejkach ma 27 punktów i o trzy wyprzedza drugi Real Madryt, a o siedem Atletico Madryt, które jest trzecie. Sevilla ma 12 punktów i jest na 13. pozycji.

Las Palmas - 9, 3 pkt, 9-17

10. kolejkę La Ligi zakończy poniedziałkowe starcie Valencii z Las Palmas (godz. 21:00). Natomiast absolutnym hitem 11. serii gier będzie potyczka Real Madryt - FC Barcelona.