Polak wdał się w bójkę w meczu ligi angielskiej. Zgarnął dwie kartki w pięć minut

2 tygodni temu

Krystian Bielik od lat występuje na Wyspach Brytyjskich. O ostatnim meczu Polak chciałby jednak zapomnieć. W pięć minut „zapracował” na przedwczesny koniec spotkania.

Krystian Bielik kolejny sezon występuje w Birmingham City. Polak pozostał w zespole, choć ten spadł na trzeci poziom rozgrywkowy. Wypracował sobie jednak na tyle silną pozycję, iż pełni w tej chwili funkcję kapitana „Blues”. W ostatnim meczu nie zachował jednak spokoju i opanowania, jakiego wymaga się od zawodnika dzierżącego opaskę. Jego zachowanie mogło przynieść drużynie wielu problemów.

Polski piłkarz wyrzucony z boiska

Birmingham mierzyło się w hicie League One z Wrexham – klubem z Walii, o którym jest głośno za sprawą właścicieli. Zespołem zarządzają gwiazdy Hollywood – Ryan Reynolds i Rob McElhenney. Doprowadzili drużynę na poziom profesjonalny, a później także na trzeci szczebel rozgrywkowy.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla drużyny z Walii, która już w trzeciej minucie objęła prowadzenie na St Andrew’s Stadium. Birmingham wyrównało w 22. minucie, więc na przerwę obie ekipy schodziły przy remisie 1:1. Kluczowa okazała się druga połowa, w której Jay Stansfield zdobył drugą bramkę dla gospodarzy, a w 59. minucie trzeciego gola strzelił Tomoki Iwata.

Wydawało się, iż sytuacja jest opanowana, ale w końcówce meczu nerwy puściły Bielikowi. Najpierw wdał się w przepychankę z rywalem, a kilka minut później wszedł wślizgiem w nogi oponenta. Sędzia dwukrotnie na przestrzeni pięciu minut musiał pokazać mu żółtą kartkę, co poskutkowało czerwonym kartonikiem i końcem występu. Jego drużyna utrzymała jednak prowadzenie 3:1 do ostatniego gwizdka arbitra.

Krystian Bielik walczy o awans wraz z Birmingham City

W ligowej klasyfikacji Birmingham City Krystiana Bielika plasuje się na drugim miejscu, ale ma tyle samo punktów co pierwsze Wrexham. Urodzony w Koninie zawodnik reprezentuje klub od 2022 roku (pierwszy sezon w ramach wypożyczenia).