Oto klasyfikacja strzelców po dublecie Lewandowskiego. Pięknie!

2 godzin temu

W niedzielny wieczór FC Barcelona w dziesiątej kolejce ligi hiszpańskiej mierzyła się z Sevillą. Katalończycy po raz kolejny chcieli potwierdzić dobrą dyspozycję i umocnić się w fotelu lidera. Plan się powiódł. Katalończycy wygrali 5:1, a do siatki po raz kolejny trafił Robert Lewandowski. Tak wygląda klasyfikacja strzelców po meczu Barcelony i golu Polaka.
Robert Lewandowski przeżywa kolejną młodość i od początku sezonu znajduje się w kapitalnej formie. Już od pierwszych kolejek rozgrywek jest kluczową postacią drużyny prowadzonej przez Hansiego Flicka. W pojedynkę pokonywał chociażby Valencię (2:1), a przed niedzielnym spotkaniem z Sevillą miał na swoim koncie aż 10 goli. To ponad połowa dorobku, który zgromadził w poprzednim sezonie, a przecież jeszcze trwa październik.

Lewandowski znowu strzelił. Oto klasyfikacja strzelców
W niedzielny wieczór Polak ponownie mógł świętować. W 24. minucie meczu skutecznie wyegzekwował rzut karny i zdobył swoją 11. bramkę w tym sezonie La Liga. Kilka chwil później podwyższył Pedri, któremu asystował Lamine Yamal. To nie był koniec popisów Polaka. Jeszcze przed przerwą kapitan biało-czerwonych trafił po raz drugi w meczu, a po raz 12. w rozgrywkach. Wynik meczu podwyższył jeszcze Pablo Torre, który zdobył dwa gole, a honorowe trafienie dla Sevilli zanotował Stanis Idumbo. Przewaga Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców nad resztą ligowców rośnie.
Dorobek w tej kolejce poprawił także Kylian Mbappe, który w sobotni wieczór przyczynił się do wygranej Realu Madryt z Celtą Vigo (2:1). Trafienie zanotował także Vinicius. Brazylijczyk, uznawany przez wielu za faworyta do wygrania Złotej Piłki, również plasuje się w czołówce klasyfikacji strzelców.

Niszczyciel marzeń! Polacy w Barcelonie są wściekli. "Ręce opadają..."

Kolejnych goli nie mógł strzelić nieobecny napastnik Villarrealu - Ayoze Perez. Poza Lewandowskim w gronie najskuteczniejszych piłkarzy La Liga figuruje jego dwóch kolegów. To Raphinha i Lamine Yamal, który tworzą w tym sezonie istny tercet marzeń. W sumie zdobyli już 21 goli.

Kibice Barcelony założyli petycję ws. Szczęsnego. "Nie chcemy"

Kolejną okazję do poprawienia dorobku w klasyfikacji - tak strzeleckiej, jak i kanadyjskiej - będzie miał już 26 października. Rywalem Barcelony będzie wówczas Real Madryt. Dojdzie do wielkiego starcia pomiędzy Lewandowskim a Kylianem Mbappe. Który z nich okaże się lepszy?