Molski wygrywa po dwóch latach przerwy

rallyandrace.pl 3 godzin temu

Michał Molski odniósł swoje pierwsze od 2022 roku zwycięstwo w Wyścigowych Mistrzostwach Polski E1GOKART Super S Cup. W sobotnim wyścigu na Torze Poznań pokonał Adama Karkuszewskiego i Jakuba Klattę.

Z pole position wystartował najszybszy w kwalifikacjach Toon Knapen, który utrzymał prowadzenie po starcie. Zaatakować w trzecim zakręcie próbował go Adam Nojman – pomiędzy tą dwójką doszło do kontaktu, po którym tegoroczny mistrz wypadł poza tor i spadł na czwartą lokatę.

Drugą pozycję zyskał w ten sposób Molski, za którym jechał Karkuszewski. Nojman miał mieć większe problemy i ostatecznie nie dojechał do mety, przegrywając po raz pierwszy w tym sezonie.

Kolejnym pechowcem był Konrad Miler, który z powodu awarii samochodu zatrzymał się na ósmym okrążeniu. Spowodowało to neutralizację, która zaskoczyła kilku zawodników, w tym prowadzącego Knapena.

Nie tylko stracił prowadzenie na rzecz Molskiego, ale po wyścigu otrzymał 25-sekundową karę, która zepchnęła go na dziewiąte miejsce.

Po objęciu pierwszej lokaty Molski spokojnie dojechał do mety, a – jak miało się okazać – o drugie miejsce do końca walczyli Karkuszewski i Klatta. Tę dwójkę na mecie dzieliło tylko 0,263 sekundy.

Na czwartej pozycji finiszował Tomasz Nojman, za którym na metę przyjechał Jakub Kojder. Paweł Namysłowski był szósty i zdobył cenne punkty w walce o czwarte miejsce na koniec sezonu, a za jego plecami finiszowali debiutujący w E1GOKART Super S Cup Piotr Konwiński i Arkadiusz Sokołowski.

Pozostałe dwa wyścigi ostatniej rundy sezonu 2024 odbędą się w niedzielę.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.