Zwycięstwo Mazura w sobotnim wyścigu WSMP

rallyandrace.pl 3 godzin temu

Seweryn Mazur objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej dywizji D4 +3500 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na dwa wyścigi do końca sezonu 2024.

Kierowca Lamborghini Huracána Super Trofeo wystartował z pole position i dowiózł do mety zwycięstwo w pierwszym, 20-minutowym wyścigu finałowej rundy na Torze Poznań. Drugie miejsce zajął startujący podobnym samochodem Adrian Lewandowski, a dotychczasowy lider punktacji Piotr Wira nie dojechał do mety – jego Mercedes-AMG GT3 zakopał się w żwirowym poboczu, przez co wyścig zakończył się za samochodem bezpieczeństwa.

Do tytułu mistrzowskiego w dywizji D4 GTC przybliżył się Tomasz Magdziarz w Porsche 911 GT3 Cup (992), który wrócił na najwyższy stopień podium po tym, jak poprzednią rundę w Estonii zdominował Jędrzej Szcześniak. Tym razem kierowca Lamborghini był dopiero czwarty, a na podium stanęli startujący w Porsche Artur Paziewski i Tomasz Lach. Jakub Dwernicki został sklasyfikowany na piątym miejscu po karze za wyprzedzanie przy żółtej fladze, a stawkę uzupełnili Janusz Szymański i Przemysław Bieńkowski, który był sprawcą pierwszej neutralizacji i otrzymał 25-sekundową karę.

W klasie D4 3500 sytuacja w tabeli zacieśniła się, bowiem pierwsza trójka klasyfikacji generalnej finiszowała w odwrotnej kolejności. Szóste zwycięstwo w tym sezonie odniósł Jan Antoszewski w BMW E46 GTR, który pokonał startujących Hondami TCR Piotra Podobę i Amuno Pelette. Rafał Gieras w SEAT-cie uplasował się poza podium.

W rywalizacji prototypów z otwartym nadwoziem zwyciężyli Jacek Zielonka (D5 +2000) oraz Tomasz Dyszkiewicz (D5 2000).

O zwycięstwie w dywizji D4 2000 zdecydowało tylko 0,555 sekundy. Dzięki piątej z rzędu wygranej, Sławomir Szwargot powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej nad Mikołajem Jóźwiakiem. Równie wyrównana była walka o najniższy stopień podium, w której Marek Leśnik pokonał Artura Gawryluka o 1,613 sekundy.

W klasie D4 1600 pewne zwycięstwo odniósł Antoni Derebecki przed Jakubem Szablewskim i Maciejem Szubczyńskim. W RN1 wygrał Mikołaj Kujawa, w RN2 pewnie zwyciężył Bruno Tomann, a Łukasz Janiak triumfował w klasie 6.

Pozostałe dwa wyścigi finałowej rundy WSMP na Torze Poznań zostaną rozegrane w niedzielę.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.