Zła decyzja sędziów w sprawie Luki Doncicia zapewniła Celtics tytuł NBA

NBA

przez Stefana Bondiego

opublikowany
13 czerwca 2024 r. o 4:03 czasu wschodniego

DALLAS — Jest rzeczą oczywistą, iż nie można winić MVP za słabe sprawdzenie podczas meczu finałowego NBA, który trzeba wygrać.

Dramatu ostatniej serii nie można odebrać przez błąd, który wymagał minut namysłu, aby się wycofać po wyzwaniu.

Ale tak właśnie postąpili sędziowie w środę wieczorem w przypadku Luki Doncicia, który odgwizdał faul Jaylena Browna po raz szósty. Następnie Doncic oglądał ostatnie cztery minuty z szatni, kiedy Dallas po powrocie do trzeciego meczu w środę przegrał 106:99 i dał Bostonowi przewagę w serii 3:0.

Luka Doncic (z prawej) został odgwizdany za faul w bloku na Jaylenie Brownie, jego szósty i ostatni faul w meczu, podczas czwartej kwarty zwycięstwa Celtics 106:99 w trzecim meczu nad Mavericks. Kevin Gerage – USA Today Sports

Doncić, który w czwartej kwarcie został odgwizdany za cztery faule, jak zwykle grał leniwie w obronie. Ta część była na ten temat. Nie porusza nogami. Brown jechał w kierunku Doncicia, a napastnik Mavsów był w połowie drogi między przejęciem ataku a próbą zejścia mu z drogi. Jednak Brown również naciskał na Doncicia i to była słuszna decyzja, aby nie sprawdzać.

Zwłaszcza w takich okolicznościach. Jason Kidd zakwestionował faul, a stadion w Dallas jęknął, gdy uznano go za nieudany. Mavericks, którzy w czwartej kwarcie zamienili 21-punktowy deficyt na jeden punkt, w ostatnich trzech minutach zwyciężyli 13-7.

koniec gry. Seria się skończyła.

„Nie moglibyśmy grać fizycznie. Nie wiem, nie chcę nic mówić” – powiedział Doncic. „Wiesz, sześć fauli w finałach NBA, w zasadzie jestem taki (ruchy z dłońmi do góry). . chodź, człowieku.

Trener Mavs Jason Kidd wybrał dobrą drogę.

„Nazwali to faulem. Utknąłem. Musiałem to zakwestionować, więc musiałem to zakwestionować, ponieważ było blisko. „Ale sędzia uznał to za faul. Musimy iść do przodu, iść do przodu.”

Gdzieś ze swojego miejsca w American Airlines Center Adam Silver prawdopodobnie narzekał. Jego liga czerpie korzyści z dobrej passy. To dobre dla biznesu. Im więcej meczów, tym większa oglądalność telewizji i im więcej sprzedanych biletów, tym większe przychody.

Luka Doncic reaguje po wykluczeniu z gry w czwartej kwarcie porażki Mavericks w trzecim meczu. Kevin Gerage – USA Today Sports

Ale teraz dramat już się praktycznie skończył.

Jako nowojorczycy możemy tylko powiedzieć: „To znowu nie Boston”.

Miasto pełne znaków i śmiesznego Lucky The Leprechaun niedługo doda kolejny do swojej kolekcji. I, jak wiecie, żadna drużyna NBA nigdy nie podniosła się po tym deficycie. Mavericks będą 157. zespołem, który podejmie próbę, po tym jak poprzednie 156 zawiodły.

Tak więc, przy niewielkiej pomocy sędziów, szanse na to, iż zapewni Celtics 18. tytuł, są dość wysokie, tym samym pobijając rekord NBA z Lakersami. Boston zdobędzie także szósty tytuł mistrza NBA, MLB i NFL od 2013 roku. W tym samym okresie Nowy Jork, w którym gra dwa razy więcej drużyn niż Boston, nie zdobył – W żadnym turnieju.

Ewidentnie robimy coś złego.

A błąd zaczyna się od Brooklyn Nets.

W 2013 roku Billy King przekazał Celtics kilka typów. Dwóch z nich to Jayson Tatum i Brown – duet, który w środę zdobył łącznie 61 punktów. jeżeli chodzi o wiek, mają dopiero po 20 lat, a ich bilans Celtics w tegorocznych play-offach wynosi 15-2.

Jednak największym problemem, z jakim borykają się w ostatnich latach, jest składanie w czasach kryzysu. I prawie powtórzyło się to w środę, kiedy Celtics zdobyli zaledwie dwa punkty przez prawie pięć minut czwartej kwarty i zobaczyli, jak ich nieprzezwyciężona przewaga traci.

I prawdopodobnie całkowicie by się rozwiązało, gdyby Doncic był w grze. Może to się nie stanie. Nigdy się nie dowiemy i to jest wstyd.