Wpływ Cristiano Ronaldo na passę zwycięstw Al Nassra

5 dni temu

Cristiano Ronaldo po prostu dostarcza towar! Portugalska supergwiazda po raz kolejny trafiła w bramkę, gdy Al-Nassr zapewnił sobie zwycięstwo 2:0 nad Al-Wehda, dzięki czemu drużyna była coraz bliżej szczytu Saudi Pro League.

Ronaldo, który strzelił gola z rzutu karnego, pomógł Al-Nassrowi zbliżyć się do liderów ligi Al-Ittihada i Al-Hilala na zaledwie jeden punkt.

Magiczny dotyk Pioliego, gdy Ronaldo ponownie zdobywa bramkę

Pod okiem nowego trenera Stefano Pioliego Al-Nassr odnalazł swój rytm. Piątkowe zwycięstwo było ich trzecim z rzędu zwycięstwem, odkąd Pioli objął stery, zastępując na początku tego miesiąca Luisa Castro. Dający przykład Ronaldo spokojnie strzelił czwartego gola w okresie w 56. minucie po zdobyciu rzutu karnego przez Sultana Al-Ghannama.

Ale to nie był tylko występ Ronaldo. Al-Nassr przejął już kontrolę nad meczem, gdy Angelo wykorzystał genialne podanie Sadio Mane i zapewnił swojej drużynie prowadzenie w 41. minucie.

Mane myślał nawet, iż dołożył trzeciego gola, ale został on nieuznany z powodu spalonego Ronaldo w fazie przygotowawczej. Mimo to Al-Nassr nigdy nie wyglądał na kłopoty, a nadzieje Al-Wehdy jeszcze bardziej przygasły, gdy w 86. minucie Waleed Bakshween zobaczył czerwoną kartkę za sprzeciw.

Ronaldo, który ma w tej chwili 903 gole w karierze, przez cały czas udowadnia, iż ​​wiek to tylko liczba. Nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia, a fani Al-Nassra mają podstawy wierzyć, iż na horyzoncie widać więcej magii. Dzięki Pioliemu sterującemu statkiem i Ronaldo prowadzącemu szarżę, wyzwanie Al-Nassra o tytuł nabiera tempa.

Jeśli chodzi o Al-Wehdę, walczyli zaciekle, Youssef Amyn był blisko tuż przed przerwą, a Juninho Bacuna testował obronę Al-Nassr, ale to nie był ich wieczór.

Tylko jeden punkt dzieli ich od Al-Ittihada, który zajmuje dobrą pozycję na szczycie, Ronaldo i jego koledzy z drużyny mają o co grać podczas kolejnego meczu w Lidze Mistrzów AFC przeciwko Al-Rayyanowi.