[U-19] Trzeci mecz, trzeci komplet punktów

rakow.com 1 miesiąc temu

Podopieczni Michała Mizgały odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo. Juniorzy starsi Rakowa w minioną sobotę pokonali 3:1 Stadion Śląski Chorzów.

Początek sobotniego meczu był wyrównany, z lekkim wskazaniem na nasz zespół. Najlepsze sytuacje do zdobycia gola mieli Tomasz Szczepaniak i Dawid Pietruszka. Pierwszy z nich w 18. minucie przegrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem. Dawid Pietruszka natomiast kwadrans później uderzył tuż obok słupka. To, co nie udało się w 33. minucie, udało się w jednej z kolejnych akcji. W polu karnym Stadionu Śląskiego znakomicie zachował się Maciej Suski, który dograł do Dawida Pietruszki, a ten umieścił piłkę w bramce. Przed przerwą podwyższyć na 2:0 mógł Bartłomiej Zieliński, jednak kapitan naszego zespołu trafił głową w poprzeczkę.

Po zmianie stron goście gwałtownie wyrównali, a uczynił to Oskar Razakowski. Podopieczni Michała Mizgały zareagowali adekwatnie i ruszyli do ataku. Obramowanie bramki w 56. minucie obił Dawid Pietruszka. Kilkadziesiąt sekund później tuż nad poprzeczką piłkę przeniósł Dominik Kutera. Drugi gol dla Medalików padł w 69. minucie. Maciej Suski ponownie celnie dograł na 10. metr, a piłkę do bramki wpakował debiutujący Ivan Metlushko. Końcówka spotkania należała do Medalików. Po szybkiej kontrze wynik meczu na 3 minuty przed końcem ustalił Szymon Jarek.

Po trzech kolejkach juniorzy starsi Rakowa znajdują się wśród pięciu drużyn z kompletem punktów na koncie. Zespół U-19 z bilansem bramkowym 7:1 zajmuje 3. pozycję w klasyfikacji. W następnej serii gier podopieczni trenera Mizgały zmierzą się na własnym boisku z Unią Turza Śląska.

Raków U-19 - Stadion Śląski Chorzów 3:1

Bramki: Pietruszka (39'), Metlushko (69'), Jarek (87') – Razakowski (49')

Raków II: Wróbel, Mikołajczyk, Zieliński (47. Dmytryszyn), Kociniewski (15. Kociniewski), Jurasik, Kossakowski (70. Jarek), Suski, Bród, Pietruszka (65. Gibała), Szczepaniak (70. Mordaka), Małota (65. Metlushko).