Syca wzmacnia się w Polsce kupując biznes Schumachera

ochrona24.info 2 miesięcy temu

Syca wzmacnia się w Polsce kupując biznes SchumacheraSaiga

Saica dodaje nowe aktywa do swojej nieustannej ekspansji międzynarodowej. Papierowy gigant wszedł w krytyczny etap Umowa z Schumacher Packaging na przejęcie całego biznesu w Polsce. Zakup od tej niemieckiej firmy rodzinnej obejmuje całą jej działalność na tym rynku, w tym całą kadrę zarządzającą i 1540 pracowników. Na poziomie przemysłowym kontrolę przejmuje aragońska międzynarodowa korporacja Dwie tekturnice wyposażone w najnowocześniejszą technologię w Bydgoszczy i Wrocławiu oraz dwie fabryki papieru w Grudziądzu i Myszkowie – jedno w pełni zmodernizowane w 2023 r. – oraz trzy centra serwisowe.

Zakończenie tej transakcji W oczekiwaniu na zgodę polskich organów antymonopolowych, jak również spełnienie określonych warunków wstępnych.

Grupa Schumacher Packaging jest jedną z nich Największa w Europie firma rodzinna produkująca spersonalizowane opakowania z tektury falistejUznawany za lidera branży w zakresie innowacji i technologii oraz pioniera w dziedzinie wysokowydajnego druku cyfrowego na tekturze falistej.

Saika wzmacnia swoją rolę dzięki centrum badawczo-rozwojowemu i wiodącemu magazynowi

Niemiecka grupa osiągnęła na przestrzeni lat doskonały międzynarodowy rozwój dzięki 26 fabrykom Niemcy, Polska, Czechy, Wielka Brytania, Włochy i Holandia. W Polsce zbudowali solidną bazę klientów i posiadają moce produkcyjne na poziomie 440 000 ton papieru i 535 milionów metrów kwadratowych tektury falistej.

W 2023 roku Schumacher Packaging osiągnął w Polsce obrót na poziomie 327 mln euro.

W oświadczeniu obie firmy podkreślają, iż „z pasją pracują” nad swoją wizją neutralnych dla klimatu opakowań wykonanych z surowców odnawialnych. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągnięcia porozumienia z firmą Saiga, które służy naszym pracownikom i klientom. Pomiędzy obiema firmami rodzinnymi istnieje bliskość kulturowa, która umożliwi szybką integrację.”powiedział Bjorn Schumacher, dyrektor generalny Schumacher Packaging.

Starszy menedżer niemieckiej grupy podkreślił, iż produkty i usługi obu firm „uzupełniają się” w Polsce. Z jednej strony zapewniał, iż „Saica wypełnia lukę w swoim i tak już rozległym zasięgu geograficznym, rozszerzając się na szóstą co do wielkości gospodarkę w Europie”. Z drugiej strony dodał: „To dla Schumacher Packaging istotny krok w kierunku poprowadzenia naszej odnoszącej sukcesy średniej wielkości firmy w długoterminową przyszłość”.

Schumacher Packaging zapewniał, iż podział polskiej spółki zależnej „nie spowoduje problemów” dla reszty grupy. „Bo polski system działa niezależnie od systemów w innych krajach, mając własne przywództwo” – mówią.

Plan strategiczny Saica 2025

„To będzie bardzo istotny kamień milowy. Stanowi zaledwie jeden krok naprzód w strategii rozwoju biznesu Saigi. „Naszym celem jest ciągłe doskonalenie naszej infrastruktury i usług w Europie Wschodniej”Obiecał Susana Alejandro, s. 13Jest to pierwsze poważne zamknięcie spółki od czasu objęcia urzędu 1 lipca przez rezydenta grupy Aragonese.

Oferta wpisuje się w plany rozwoju firmy określone w planie strategicznym firmy Saica 2025. Już w 2011 roku grupa aragońska Sposób na wejście na polski rynek Wspólny wysiłek Z Grupą Thimm, Nabycie fabryki opakowań z tektury falistej w Daiichi o nazwie Top Thimm (51% udziałów i Saika 49%). W 2022 roku nabyła 76% udziałów w spółce Fox Recycling zajmującej się gospodarką odpadami w Gdyni.

Prezentowane przez Grupę Saiga Zrównoważone rozwiązania papierowe do produkcji tektury falistej i opakowań, Promowanie obiegu zamkniętego w gospodarce odpadami. Zatrudniając ponad 10 300 pracowników i działając w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Turcji, Luksemburgu, Holandii, Polsce i Stanach Zjednoczonych, posiada cztery linie biznesowe: produkcja papieru makulaturowego do tektury falistej (Saica Paper), zarządzanie odpadami i usługi środowiskowe (Saica Natur), produkcja opakowań z tektury falistej (Saica Pack) i opakowań giętkich (Saica Flex). Przychody firmy w 2023 roku wyniosły 3620 mln euro.

Ze swojej strony Schumacher Packaging Group z siedzibą w Ebersdorf koło Coburga w Bawarii jest jednym z największych w Europie producentów niestandardowych opakowań z tektury i tektury falistej. Jako zintegrowana grupa firm składa się z trzech fabryk tektury falistej pochodzącej z recyklingu, 2 fabryk tektury, 15 przetwórni i kilku centrów serwisowych. Jako firma średniej wielkości (niemiecki Mittelstand) bardzo elastycznie reaguje na zmiany rynkowe i potrzeby klientów. Firma od kilkudziesięciu lat ściśle współpracuje ze swoimi klientami i dostawcami.

Niemiecka firma zarządzała Trzecia generacja braci Bjorn i Hendrik Schumacher ma 26 mandatów Niemcy, Polska, Czechy, Wielka Brytania, Włochy i Holandia. W 2023 roku rodzinna firma obchodziła swoje 75-lecie, upamiętniając 75 lat tradycji, energii i innowacji.

Idź do oryginalnego materiału