Sezon rozpoczęty - derby dla KGHM BC Polkowice

basketligakobiet.pl 4 godzin temu

W pierwszym meczu sezonu 2024/2024 KGHM BC Polkowice po 40 minutach walki pokonało 79:74 1KS Ślęza Wrocław, a liderką zespoły była Emma Cannon - 26 punktów i 7 zbiórek.

Derbowe spotkanie w Polkowicach od samego początku było bardzo zacięte, a po pierwszej kwarcie na 7 – punktowym prowadzeniu była Ślęza. Wszystko to za sprawą serii 8:0, która dała prowadzenie 17:11. W drugiej kwarcie skuteczniejsze były gospodynie, które również serią odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. W zaciętej końcówce pierwszej połowy punkty na wagę prowadzenia zdobyły Weronika Piechowiak oraz Anete Steinberga – 45:43. Łotyszka po 20 minutach gry miała na koncie 12 punktów, a punkt mniej Emma Cannon. W zespole z Wrocławia najskuteczniejsza była Digna Strautmane – 11. Po zmianie stron w dalszym ciągu trwała walka kosz za kosz, aż do połowy czwartej kwarcie, kiedy to KGHM BC po serii 10:0 wypracowało przewagę dającą ostateczne zwycięstwo. Ślęza próbowała jeszcze zmienić wynik, jednak przewaga rywalek była zbyt duża. Emma Cannon rzuciła 26 punkty i zebrała 7 piłek, a 19 „oczek” dodała Anete Steinberga. U rywalek 22 punkty zapisała na swoim koncie Robbi Ryan.

KGHM BC Polkowice - 1KS Ślęza Wrocław 79:74