Russell: Nigdzie się nie wybieram

1 godzina temu



Mimo plotek dotyczących jego przyszłości, George Russell deklaruje, iż sezon 2027 zamierza spędzić w Mercedesie.

Zakusy Toto Wolffa do ściągnięcia Maxa Verstappena do Mercedesa oraz słabsza forma George Russella wobec świetnej Anderi Kimiego Antonellego ponownie obudziły pytania o przyszłość Anglika w Mercedesie.

Wiadomo, iż Russell podpisał w ubiegłym roku jedynie roczną umowę z Mercedesem, ale z opcjami jej przedłużenia. Przed Grand Prix Austrii trzeci kierowca klasyfikacji generalnej F1 wypowiedział się w tej kwestii.

“W ten weekend nie będzie żadnego ogłoszenia w tej sprawie, ale będę tu jeździł w przyszłym roku. Na sto procent” – cytuje Russella The Independent.

“Nie dyskutowaliśmy jeszcze z Toto Wolffem tego, jednak nie ma potrzeby dyskutować. Nie ma choćby znaku zapytania w tej sprawie. Nie chcę wchodzić w dalsze szczegóły, ale będę tu w przyszłym roku i to fakt” – dodaje George.

Trudno sobie wyobrazić, aby Toto Wolff wypuścił z ekipy Andreę Kimiego Antonellego więc taka deklaracja George Russella może oznaczać, iż skład Mercedesa nie zmieni się, a Max Verstappen, o ile odejdzie z Red Bulla, będzie musiał szukać innej opcji.

Na podstawie: The Independent, racingnews365.com



Idź do oryginalnego materiału