Dwa wielkie nazwiska, jedno miejsce w składzie. Woffinden czy Holder? Trener odpowiada

speedwaynews.pl 1 godzina temu

Tai Woffinden i Chris Holder – dwóch indywidualnych mistrzów świata w barwach Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski. Sęk w tym, iż obaj jadą zdecydowanie poniżej oczekiwań. To sprawiło, iż w Ostrovii zakontraktowana jeszcze jednego obcokrajowca. Do Frederika Jakobsena, którego pozycja w Ostrowie Wielkopolskim jest niepodważalna dołączył jego rodak – Jonas Seifert-Salk. Ten podpisał kontrakt „warszawski” z tym zespołem przed sezonem, a przed wyjazdowym meczem w Rzeszowie został pełnoprawnym zawodnikiem tego zespołu.

To oznaczało, iż Jonas Seifert-Salk zastąpi któregoś z weteranów. Ze składu wypadł Chris Holder, który na kolejną szansę czekał aż do urazu Taia Woffindena. Brytyjczyk zmuszony był do przerwy po kontuzji, której doznał w związku z upadkiem podczas starcia z INNPRO ROW-em Rybnik.

Walka o skład? Decyzja będzie podjęta po treningach

Chris Holder wrócił do składu i w trzech meczach spisał się solidnie. Szesnaście punktów i pięć bonusów zdobyte w tym czasie to solidny występ, ale nie na tyle dobry, żeby zapewnić sobie miejsce w składzie. Trener Tomasz Gapiński decyzję ma podjąć dopiero po treningu zespołu. Ten zaplanowano na piątkowe popołudnie.

– W piątek będzie trening i podejmiemy decyzję. w tej chwili nie mam pojęcia, jakim składem wystąpimy przeciwko Polonii – powiedział Tomasz Gapiński po starciu z Cellfast Wilkami Krosno. W składzie awizowanym pojawił się Chris Holder, ale jak wiadomo, w takowym można dokonać zmian. Trener ma jeszcze czas na podjęcie decyzji i z pewnością z tej możliwości skorzysta.

Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski po kiepskim starcie sezonu radzi sobie całkiem nieźle. W czerwcu wygrali oni dwa z trzech spotkań zdobywając jednocześnie obydwa bonusy, które mogli zdobyć. Ta sytuacja sprawiła, iż Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski wróciła do gry i walki o fazę play off. w tej chwili Ostrovia zajmuje piąte miejsce w tabeli Metalkas 2. Ekstraligi, a w niedzielę szansa na kolejny marsz w górę tabeli. Wówczas Ostrowianie podejmować będą Polonię Piła.

Rywalizacja Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski – Polonia Piła odbędzie się w niedzielę, 28 czerwca. W związku z zapowiadanymi upałami spotkanie ma się odbyć o 17:00, a nie o 15:00 jak pierwotnie planowano. Relację LIVE z tego wydarzenia przeprowadzi portal speedwaynews.pl! Pierwszy mecz Pilanie wygrali zdecydowanie, bo w stosunku 57:32.

Jonas Seifert-Salk (kask czerwony) na stałe wskoczył do składu Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski. Tai Woffinden (kask niebieski) wraca po kontuzji.
Idź do oryginalnego materiału