Real Madryt walczy z kontuzją w remisie z Atlético

2 dni temu

Derby Realu Madryt z Atletico Madryt zakończyły się remisem 1:1, ale wynik nie był jedynym ciosem dla Los Blancos. Menedżer Carlo Ancelotti potwierdził, iż gwiazdor bramkarz Thibaut Courtois doznał kontuzji, co wywołało niepokój fanów przed napiętym harmonogramem meczów.

Wydawało się, iż Real Madryt jest na dobrej drodze do zdobycia trzech punktów, po tym jak gol Edera Militao w 64. minucie zapewnił im prowadzenie.

Jednak jak na derby Atletico Madryt odpowiedziało atakiem, a Angel Correa w doliczonym czasie gry zdobył dramatycznego wyrównującego gola – wraz z rozdzierającą nerwy kontrolą VAR. To była trudna pigułka do przełknięcia dla Los Blancos, zwłaszcza iż ich celem było zmniejszenie straty do lidera La Liga, Barcelony.

Real Madryt potwierdza, iż ​​u Thibauta Courtois zdiagnozowano kontuzję mięśnia odwodziciela lewej nogi.

Nie oczekuje się, iż wróci przed końcem przerwy reprezentacyjnej. pic.twitter.com/R3ebSuqMtW

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) 30 września 2024 r

Dodając soli do rany, Courtois, który wcześniej w meczu był celem przedmiotów rzucanych przez publiczność, doznał kontuzji mięśni.

Ancelotti potwierdził, iż belgijski strzelec nie mógł wykonywać rzutów wolnych ani bramek w ostatnich minutach meczu. Courtois przejdzie teraz ocenę, która ma określić, czy będzie zdolny do występu w dwóch kolejnych meczach Madrytu przed przerwą na mecze reprezentacyjne.

Ciężkie czasy przed Madrytem

Czas nie mógł być gorszy dla Realu Madryt, który przygotowuje się do kluczowego starcia w Lidze Mistrzów z Lille i starcia w La Liga z Villarreal.

Courtois nie ma wątpliwości, iż rezerwowy bramkarz Andrij Lunin może zostać wezwany do wzmocnienia drużyny podczas swojego pierwszego występu w sezonie.

Lunin zrobił wrażenie, gdy Madryt kreślił drogę do finału Ligi Mistrzów, po czym Courtois powrócił i zwyciężył 2:0 z Borussią Dortmund na Wembley.

Czy Real Madryt pokona presję, czy może to początek trudnego okresu dla drużyny Ancelottiego?