Project Simracing – Czeskie asfalty areną zmagań finału sezonu ligi EA Sports WRC

rallypl.com 1 miesiąc temu

Sezon X ligi Project Sirmacing dobiegł końca. Obfitował on we wspaniałe występy debiutantów, wzrost formy stałych bywalców, dominację w klasyfikacji zespołowej, doskonałą atmosferę na naszym serwerze discord i przede wszystkim, niesamowite wrażenia z jazdy hybrydowymi rajdówkami klasy Rally1.

Bitwa po zmroku na mokrym asfalcie

Po Rajdzie Estonii, gdzie aby liczyć się w walce była wymagana bardzo odważna jazda, kierowcy nie zwolnili tempa, bowiem ostatnią rundą był równie szybki Rajd Europy Środkowej. Czeskie drogi także wymagały od zawodników skupienia w utrzymaniu samochodu na trasie, nierzadko pędzącego z prędkościami powyżej 200km/h. Dodatkową trudnością była także pora rozgrywania ostatniej rundy. Pierwsza pętla odbyła się przy zachodzącym słońcu i w nocy, a z uwagi na jesień panującą na trasie, dwa oesy tejże pokryła wilgoć.

Tomasz Ciborek najlepszy w całym sezonie

Po nieobecności w Estonii spowodowanej problemami zdrowotnymi, Tomasz Ciborek musiał dać z siebie wszystko podczas finałowej rundy, bowiem znajdował się na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej. Miał jednak szansę wyjść na jej czoło i zrobił to w perfekcyjnym stylu. Tomasz Ciborek zwyciężył w ostatniej rundzie sezonu i został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Sezonu X ligi Project Simracing! Serdeczne gratulacje od całej społeczności!

Warto podkreślić skalę zwycięstwa Tomasza, bowiem drugi zawodnik, debiutujący na mecie ligowych rajdów, Jakrus233 stracił prawie 40 sekund. 30 punktów „wywiezione” tylko z tego rajdu pozwoliło jednak Jarkusowi na znalezienie się na 19. Miejscu w klasyfikacji generalnej.

Trzecie miejsce w finałowej rundzie, podobnie jak w całym sezonie, zajął zwycięzca „generalki” poprzedniej kampanii, a więc dj_sasek. Walka toczyła się za to do ostatnich metrów, bo mimo dużej przewagi czasowej, ostatecznie saskowi zabrakło do Tomasza zaledwie siedmiu punktów. Presja była więc ogromna po obu stronach i jeden błąd mógł przekreślić szanse na zwycięstwo w klasyfikacji.

Czwarte miejsce w finale należało do Daterixa. To on miał być głównym konkurentem Tomasza w walce o zwycięstwo w „generalce” i ostatecznie zabrakło mu zaledwie trzech punktów. Był to jednak wybitny sezon Daterixa i taka forma pozwala spodziewać się, iż będzie się liczył w walce także w przyszłym.

Pierwsza dziesiątka stabilnie

Piąty na CER, startujący od Rajdu Japonii Patryk Gerber w klasyfikacji generalnej zajął 15. miesjce, dzięki dobrym występom w Japonii i CER. Szósta lokata to nieźle radzący sobie w całym sezonie MariuszBee. Gdyby nie „wpadki” z początku sezonu, prawdopodobnie byłby nieco wyżej niż 12. w „generalce”. Na siódmym miejscu do mety CER dojechał ThePatrickyo. Przebłyski ósmego w „generalce” Patryka miały miejsce głównie na asfaltowych rundach. W każdej z nich zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce. Ósme miejsce należało do rafa3105. Wyniki w pierwszej dziesiątce każdej(!) z rund przyniosły mu czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej, mimo 39-punktowej straty do podium. Niezła forma z drobną „wpadką” w drugiej połowie sezonu przyniosła Skilowi625 14. Lokatę w generalce. Drugi najlepszy wynik zanotował on właśnie podczas CER, kiedy zajął 9. Miejsce. Dziesiątkę finału zamknął ValtteriB, 13. w klasyfikacji końcowej.

Wzloty i upadki w „drużynówce”

Niekwestionowanymi liderami klasyfikacji zespołowej przez cały sezon był team Dwóch i Pół Rajdowca WRT. Mimo drugiego miejsca w ostatnim rajdzie, to team reprezentowany przez Captaina Slow, Daterixa i Electriciana6000V sięgnął po ostateczny triumf! Przewaga nad drugim zespołem wyniosła aż 46 punktów. Do wyniku Daterixa w CER należy doliczyć także występy 23. W „generalce” Electriciana600V (13. miejsce, 8pkt.) i 7. Indywidualnie w klasyfikacji, 15. w CER Captaina Slow.

Drugie miejsce zespołowo w klasyfikacji generalnej należy do teamu Orange Arrows. „Pomarańczowi” stracili co prawda nieco do zwycięzców, ale w CER udało im się zdobyć drugie zwycięstwo w sezonie. Najlepiej zaprezentował się dj_sasek (25pkt.), ale 18pkt. MariuszaBee oraz 4pkt. siedemnastego fozzgena (21. Indywidualnie na koniec sezonu) przyczyniły się do triumfu.

Drużynowe podium w całym sezonie uzupełnił zespół Redlining Engines, z dużym zapasem punktowym nad 4. teamem. Najlepszym z „czerwonych” w Czechach był raf3105 (14pkt.), Kawulok111 zdobył zaledwie 2 punkty (9. pozycja w „generalce”), a oolbap1 nie przystąpił do rywalizacji na koniec sezonu.

Czwarta lokata w ostatecznej klasyfikacji należy do teamu FastBlack. Zmagający się z problemami na trasie Shieryff był jedynym punktującym dla zespołu i zdobył zaledwie 1. „oczko”. Jego dorobek indywidualny jest za to większy, bo udało mu się zgromadzić 14. punktów w sezonie, co dało 25. miejsce.

Piąte miejsce w “generalce” to Hybrid Instinct Rally Team. Najwyżej w CER punktował ThePatrickyo (16pkt.). Niezbyt zadowolony ze swojego wyniku był 18. Wolf24h (3pkt.) i takie samo miesjce zajął indywidualnie w klasyfikacji generalnej.

Na szóstej pozycji na koniec sezonu znalazł się Purple Sector. „Purpurowych” w Czechach reprezentował Skil625 (12pkt.) oraz Ado2000 (1pkt. za 22. miejsce). Brak punktów w trzech rundach z rzędów pozwolił Ado2000 na zajęcie 28. lokaty w „generalce”.

Na sam koniec sezonu od dna odbił się zespół Green Torino. Na siódme miejsce w „generalce” pozwoliło trzecie miejsce w CER. Jako jeden z nielicznych, zespół zameldował się na mecie w pełnym składzie. 11pkt. zdobył ValtteriB, a dorobek powiększyli: 14. Olex (7pkt.), który w „generalce” zajął 16. lokatę, oraz Kraju1997 (1pkt. za 21. miejsce), który na koniec sezonu uplasował się na 22. pozycji.

Jako ostatni w ostatecznej klasyfikacji zespołowej znalazł się team ODCINA. Niezły wynik zaprezentowali jednak na sam koniec sezonu, bowiem 15pkt. zdobyli łącznie dzięki staraniom: Switcha za 12. miejsce w rajdzie (11. pozycja w „generalce”), 5pkt. 16. w rajdzie Xaliona (indywidualnie 17.), oraz 1pkt. LisaCypisa (29. w „generalce”).

Mimo, iż dziesiąty sezon jest już historią, już teraz zapraszamy na kolejny, jedenasty! Wystartuje on pod koniec września.