Polak ze zwycięstwem w Formule 4

5 dni temu

Gustaw Wiśniewski bardzo dobrze spisał się podczas finału sezonu Nordic 4, a zatem dawnej Duńskiej Formuły 4.

Wiśniewski sezon 2024 zaczął w Hiszpańskiej Formule 4, ale następnie przeniósł się w połowie roku do Nordic 4.

Ostatnia runda sezonu odbyła się na torze Jyllands-Ringen w Danii. Wiśniewski bardzo dobrze spisał się w kwalifikacjach, zajmując czwarte miejsce.

W pierwszym wyścigu zawodnik zespołu STEP Motorsport zajął szóste miejsce i było to jego czwarte szóste miejsce z rzędu w tej serii.

Drugi wyścig Wiśniewski wygrał z przewagą aż czterech sekund nad drugim, Sebastianem Bachem.

„Start był dość dobry, ruszałem z trzeciego miejsca i miałem niezłą przewagę. Na początku naciskałem, ale potem zwolniłem mocno by zadbać o opony” – powiedział Wiśniewski na mecie. Było to jego trzecie podium w tym sezonie po wcześniejszych 3. i 2. miejscu.

W trzecim wyścigu Gustaw ruszał z 2. pola, ale niestety na 2 okrążenia przed końcem odpadł z rywalizacji.

Mimo iż przejechał tylko 4 z 7 rund, Wiśniewski zajął 8. miejsce w klasyfikacji generalnej całej serii.