Mistrz Polski lepszy od VBW Gdynia

basketligakobiet.pl 2 godzin temu

W hicie 2. kolejki #ORLENBasketLigaKobiet, Mistrz Polski z Polkowic po zaciętej końcówce pokonał VBW Gdynia 84:80. Liderką gospodyń była Anete Steinberga, która rzuciła 26 punktów.

Mistrz Polski dużo lepiej rozpoczął mecz i po czterech minutach prowadził 11:4, by wygrać pierwszą kwartę 24:19. W kolejnej kwarcie ważne trafienia zapisały na swoim koncie m.in. Julia Piestrzyńska oraz Emma Cannon, co pozwoliło zejść na dłuższą przerwę drużynie prowadzonej przez trenera Karola Kowalewskiego 48:37. Po zmianie stron „Pomarańczowe” miały choćby 15 – punktową przewagę, ale rywalki jeszcze przed upływem 30 minuty zniwelowały cześć strat i to zapowiadało dość ciekawą końcówkę. Jak miało być, tak też było. VBW Gdynia serią 10:0 i dwoma trafieniami za trzy punkty Natalii Stoupalovej traciły w 35 minucie do rywalek dwa „oczka”. Remis po 75 minutę później dało trafienie Barbory Wrzesiński, a kolejny wynik remisowy był notowany w 38 minucie meczu. Końcówka należała do gospodyń, które za sprawą Rennie Davis sięgnęły po zwycięstwo.

KGHM BC Polkowice - VBW Gdynia 84:80