[CLJ] Cenna wygrana w Zabrzu. Remis trampkarzy na inaugurację

rakow.com 1 miesiąc temu

Juniorzy młodsi Rakowa odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo, wygrywając 3:2 z Górnikiem Zabrze. Trampkarze w meczu otwierającym sezon zremisowali 2:2 z Miedzią Legnica.

CLJ U-17

Spotkanie Rakowa U-17 z Górnikiem Zabrze rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy. W 9. minucie po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym odnalazł się Sebastian Watola i to obrońca Górnika otworzył wynik rywalizacji. Odpowiedź naszej drużyny przyszła 10 minut później. Arbiter podyktował “jedenastkę”, a wykorzystał ją Bartosz Siuda.

Podopieczni Krzysztofa Brzezińskiego w 25. minucie pierwszy raz wyszli na prowadzenie. Reece Dziedziński posłał prostopadłą piłkę do Bartosza Pszczółkowskiego, a ten zdobył gola w drugim meczu z rzędu. Sześć minut później było już 2:2. Marcel Płocica wygrał pojedynek z Nikodemem Całko, wyszedł sam na sam z Dominikiem Czeremskim i w tej sytuacji pokonał naszego bramkarza.

Ostatnie słowo przed przerwą należało jednak do Medalików. W 34. minucie Maksym Pluta otrzymał piłkę z lewego skrzydła i pewnie wykończył to podanie, zdobywając gola na 3:2.

W drugiej odsłonie meczu Górnik walczył o wyrównanie, a ekipa trenera Brzezińskiego o podwyższenie prowadzenia. Żadnej z drużyn nie udało się jednak pokonać bramkarza przeciwnika. Ostatecznie komplet punktów pojechał do Częstochowy.

Zespół U-17 w tabeli grupy zachodniej CLJ U-17 po trzech kolejkach plasuje się na 4. pozycji. Kolejnym rywalem Medalików będzie beniaminek z Pomorza – Stolem Gniewino.

Górnik Zabrze - Raków U-17 2:3

Bramki: Watola (9’), Płocica (31’) – Siuda (19’), Pszczółkowski (25’), Pluta (34’)

Raków U-17: Czeremski, Mirowski, Całko, Siuda, Pszczółkowski, Wilk (53. Janczyk), Pokora (53. Gaża), Kowalczyk (65. Reed Dziedziński), Reece Dziedziński (65. Liberda) (85. Czerepak), Pluta, Siedlaczek (55. Trojanowski).

CLJ U-15

Trampkarze Rakowa na inaugurację ligowej kampanii zremisowali 2:2 z Miedzią Legnica. Jako pierwsi gola zdobyli goście, a konkretnie uczynił to w 10. minucie Miłosz Cichowski. Wyrównał 7 minut później Dawid Kauf, który w polu karnym Miedzi minął przeciwnika i celnie uderzył na bramkę.

Ten sam zawodnik miał okazję wyprowadzić Medalików na prowadzenie. W 38. minucie arbiter podyktował “jedenastkę” za faul na Gabrielu Sztyborze, ale Dawid Kauf trafił w słupek. Tuż przed przerwą drugą żółtą kartkę obejrzał Ksawery Barski i podopieczni Pawła Puchały zmuszeni byli grać w osłabieniu.

W 8 minut po rozpoczęciu drugiej połowy gola głową zdobył Filip Graczyk. Nasi trampkarze nie utrzymali jednak długo prowadzenia. W pierwszej akcji po wznowieniu gry Miłosz Ciechowski po raz drugi pokonał Karola Surzyna. Do końca meczu dziesiątka Medalików napierała na zespół gości, ale rezultat nie uległ już zmianie.

W kolejny weekend drużynę trenera Puchały czeka wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze.

Raków U-15 - Miedź Legnica 2:2

Bramki: Kauf (17’), Graczyk (48’) – Ciechowski (10’, 49’)

Raków U-15: Surzyn, Kufel, Trela, Barski (40. cz. k.), Saflik (41. Tomalski), Bury (60. Tyliński), Figurski, Sztybor (65. Kałużny), Kulka (41. Terkalski), Kauf (41. Graczyk), Sujka (55. Lewandowski).