Aktualizacja stanu zdrowia Jalena Suggsa: Magic Guard powraca po strasznej kolizji w drugim meczu z Donovanem Mitchellem

Zespół Magic miał już przed sobą ciężką walkę w pierwszej rundzie play-offów przeciwko Cavaliers po sobotniej porażce w pierwszym meczu, a we wtorek ta walka stała się jeszcze trudniejsza, gdy Jalen Suggs opuścił mecz nr 2.

Suggsowi trzeba było pomóc w wejściu do szatni po kontuzji lewej nogi niecałe 11 minut przed drugim meczem. Kiedy wrócił w trzeciej kwarcie, Magic przegrali 96:86 i wrócili na boisko przegrywając 2:0. w serii.

22-letni obrońca w swoim trzecim sezonie w NBA notował średnio 12,6 punktu, co czyniło ogromne postępy jako strzelec za trzy punkty, czemu towarzyszyła dobra obrona, którą pokazał w obu meczach z tej serii.

Oto najnowsze informacje na temat kontuzji Suggsa i jego dalszego rozwoju.

Aktualizacja stanu zdrowia Jalena Suggsa

Suggs upadł z powodu kontuzji lewego kolana po zderzeniu nóg z Donovanem Mitchellem z Cleveland w pierwszej kwarcie wtorkowego meczu 2. Personel Magic pomógł Suggsowi dostać się do szatni, a trzecioroczny obrońca nie obciążał jego nogi.

Jalen Suggs odczuwa wyraźny ból po zderzeniu z Donovanem Mitchellem. pic.twitter.com/bI2HC2venW

— Bally Sports Florida i Bally Sports Sun (@BallySportsFL) 22 kwietnia 2024 r

„Magic” ogłosił, iż u Suggsa zdiagnozowano skręcenie lewego kolana. Choć zespół uznał, iż jego powrót do gry może budzić wątpliwości, Suggs wszedł ponownie na trzecią kwartę.

AKTUALIZACJA KONTUZJI:@OrlandoMagic u obrońcy Jalena Suggsa zdiagnozowano naderwanie lewego kolana i jego powrót na dzisiejszy mecz nr 2 w Cleveland jest wątpliwy.#WszyscyW #NBAPlayoffs

— Orlando Magic PR (@Magic_PR) 23 kwietnia 2024 r

Nawet gdy Suggs wrócił na boisko, Magic nie mieli zbyt wiele miejsca na błędy, ponieważ do przerwy mieli 14-punktową stratę.

Cole Anthony dorobił więcej minut dla Magic po kontuzji Suggsa, grając przez dziewięć minut w pierwszej połowie, po tym jak w pierwszym meczu zdobył zaledwie 11. W pierwszej połowie trafił 0 z 3, podczas gdy Orlando miał trudności ze znalezieniem rytmu w ataku.

Suggs sam miał problemy w ataku w pierwszym meczu, zdobywając 13 punktów, ale trafiał tylko 4 z 16 celnych strzałów. Zakończył drugi mecz z dziewięcioma punktami, sześcioma zbiórkami i pięcioma asystami w 29 minut.

W sezonie zasadniczym Suggs rozegrał 75 meczów, z łatwością ustanawiając nowy rekord w swojej karierze. Pomimo nadwyrężenia kolana w drugim meczu, spodziewa się, iż wróci na kort w trzecim meczu.

„Wszystko będzie dobrze. Wszystko będzie dobrze” – powiedział po poniedziałkowym meczu. „Gramy w czwartek o 7:00 i będę obecny”.