Anthony Edwards pokonuje Nikolę Jokicia, a Wilki wygrywają pierwszy mecz

• Dave McMenamin, pisarz ESPN5 maja 2024, 12:01

Zamknąć
    • Lakers i korespondent NBA dla ESPN.
    • Relacjonował Lakers i NBA dla ESPNLosAngeles.com w latach 2009–2014, Cavaliers w latach 2014–18 dla ESPN.com oraz NBA dla NBA.com w latach 2005–09.

DENVER: jeżeli zapytać inną młodą gwiazdę, jak się czuł, kiedy wszedł do budynku dla obrońców tytułu i zdobył 43 punkty w play-offach w wygranym pierwszym meczu 106-99, przytaczając drugą rundę, mógłby to nazwać oświadczeniem .

Gdyby naprawdę się czuł, mógłby powiedzieć, iż sobotni wieczór oznaczał wstrząsającą zmianę równowagi sił w Konferencji Zachodniej, kiedy Minnesota Timberwolves ukradła macierzysty kort drużynie Denver Nuggets.

Ale, Antoni Edwards Nie jak żadna inna dzisiejsza młoda gwiazda. Być może nie będzie jak żadna inna młoda gwiazda w historii ligi.

„Nie chodzi o to, żeby się komukolwiek przedstawiać. Wiemy, kim jesteśmy” – powiedział Edwards zapytany o mecz z Minnesotą po pierwszej rundzie play-offów, po raz pierwszy od dwóch dekad. „Wychodzimy na zewnątrz i dopóki się wspieramy, nie ma znaczenia, co myślą inni”.

Sezon zasadniczy 2023–2024 dobiegł końca i rozpoczął się okres posezonowy. Mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć kolejną epicką pogoń za tytułem.

• Czego dowiedzieliśmy się jak dotąd w pierwszej rundzie
Pas na: Okno adresu OKC szeroko otwarte
McMahona: Sztuka przemieszczania ruchu
Tinsley: Rola gwiazdorska: Anthony Edwards
słona ryba: Wewnątrz gry Old Man Bronsona

Edwards zażartował, iż prawdopodobnie jeszcze się nie urodził, kiedy Kevin Garnett i Wolves pokonali Sacramento Kings w drugiej rundzie w 2004 roku, co stanowiło ich jedyny występ w finale konferencji w historii klubu.

Niezależnie od wcześniejszych problemów Wilków po sezonie, obecna drużyna przeżywa chwilę. Według For Statystyki i informacje badawcze ESPN.

119 punktów Edwardsa zdobytych w ostatnich trzech meczach play-off to najwięcej punktów zdobytych przez zawodnika Wolves w ciągu trzech meczów w posezonowej historii zespołu. Dokonał tego w sobotę, pokonując MVP finałów NBA – i jednego z trzech najlepszych finalistów MVP sezonu zasadniczego w tym roku – w Nikola Jokić.

„Szczerze mówiąc, to wyjątkowy zawodnik, mam do niego wiele szacunku, na parkiecie potrafi zrobić wszystko” – powiedział Jokic o Edwardsie. „Musisz okazywać mu szacunek, jaki jest dobry i utalentowany”.

Jokic zakończył mecz z 32 punktami, 9 asystami, 8 zbiórkami i 3 przechwytami, ale trafił zaledwie 11 z 25 z gry (2 z 9 z 3) i miał najwięcej w meczu 7 strat. Zapytany, jak mógłby być lepszy w starciu z trójgłową linią frontu Wilków Miasta Carla Anthony’ego, Rudy Gobert I Naz Czerwony W drugiej grze Jokic zażartował, iż będzie musiał „zdobyć moją kopię”.

Tymczasem Edwards strzelił 17 z 29 punktów, do których miał 7 zbiórek, 3 asysty, 1 przechwyt, 2 bloki i zaledwie 1 stratę. Według Second Spectrum, w zaciętej rywalizacji w rzutach z wyskoku w pierwszym meczu trafił 7 na 10. Po sezonie trafia ze skutecznością 53% w skoczkach, w których rywalizują ze sobą rywalizacje, co jest najlepszym wynikiem w NBA.