KSK Ciech Noteć i ŁKS Coolpack bliżej awansu

1 tydzień temu

Nie brakowało emocji w pierwszych spotkaniach półfinałowych 2 Ligi Mężczyzn. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami klubów rywalizujących w rundzie zasadniczej w grupie A. W stolicy lepsza od Energa Basket okazała się KSK Ciech Noteć, zaś w Łodzi atut własnego parkietu wykorzystał ŁKS Coolpack nieznacznie lepszy od niepokonanej od końca 2023 roku OPTeam Resovii Rzeszów.

Na 22. zwycięstwach z rzędu zatrzymał się licznik OPTeam Resovii. W Łodzi prowadzony przez Kamila Piechuckiego zespół do ostatnich sekund bił się o zwycięstwo, ale po końcowej syrenie cieszyli się gospodarze w szeregach, których przydało się doświadczenie Norberta Kulona (25 pkt, 6 zbiórek, 8 asyst i 13 wymuszonych fauli!) oraz Mateusza Szweda - 3 pkt, ale też 17 zbiórek, w tym 9 na atakowanej tablicy.

Właśnie walka w polu trzech sekund okazała się niezwykle istotna podczas półfinałowego starcia w Łodzi. Gospodarze zanotowali bowiem aż o 22 zbiórki więcej niż rywale, na przełomie trzeciej i czwartej kwarty budując dziewięciopunktową przewagę. Taki dystans dzielący oba zespoły utrzymał się do połowy ostatniej odsłony, ale po pięciu punktach z rzędu Norberta Ziółko zrobiło się już tylko 82:81 dla miejscowych. Celne rzuty wolne oraz możliwość ponowienia akcji w ataku zapewniły jednak wygraną ŁKS Coolpack.

22 punkty dla OPTeam Resovii rzucił Dawid Zaguła. Bieszczadzkie wilki zagrały w Łodzi bez Michała Gabińskiego.

Energa Basket, która najpierw dzięki ambitnej walce do końca wygrała rywalizację w grupie B, a następnie rozegrała kilka udanych spotkań w fazie play-off, była blisko kolejnej wygranej, tym razem z KSK Ciech Noteć. Przyjezdni prowadzili przez większą część meczu, rozpoczynając zawody od wyniku 7:0. Na moment przewagę uzyskał zespół ze stolicy, ale w kolejnych minutach ją stracił.

W czwartej kwarcie przewaga klubu z Inowrocławia wynosiła już 14 punktów, ale seria 10:0 pozwoliła miejscowym na zbliżenie się na odległość jednego trafienia z gry. Energa Basket w końcówce miała szansę choćby doprowadzić do remisu, ale zabrakło trafienia z linii rzutów wolnych. W odpowiedzi trafieniem spod kosza zwycięstwo przypieczętował KSK Ciech Noteć przypieczętował Mikołaj Grod.

Skrzydłowy gości z 14 punktami i 9 zbiórkami był bliski double-double. Najlepszym punktującym zwycięskiej drużny był zaś Jakub Dłoniak, autor 19 punktów. Z dorobkiem 25 punktów mecz zakończył Patryk Gospodarek.

IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 04.05.2024, 11.05.2024, 15.05.2024

[mecz 178280]

Stan rywalizacji - 1:0 dla KSK Ciech Noteć Inowrocław.

[mecz 178279]

Stan rywalizacji - 1:0 dla ŁKS Coolpack Łódź.

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w Bank Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce).

V runda – finał - mecz i rewanż, 18.05.2024 i 25.05.2024
grają zwycięzcy półfinałów

V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 18.05.2024, 22.05.2024 i ew. 26.05.2024