Wzruszony Joel Embiid upiera się, iż 76ers wrócą i wygrają serię z Knicks: „Jesteśmy lepszą drużyną”

Joel Embiid był wyraźnie sfrustrowany po rozdzierającej serce porażce Philadelphia 76ers z New York Knicks w poniedziałkowy wieczór w Madison Square Garden.

Po tym, jak Sixers prowadzili w meczu 101–96 na niecałą minutę przed końcem, Knicks w chaotycznej sekwencji zdobyli trzy punkty jeden po drugim, aby objąć prowadzenie i ostatecznie zakończyli mecz serią 8–0 w finale 30 sekund akcji, aby wygrać 104–101 i objąć prowadzenie 2–0 w pierwszej rundzie play-offów.

W meczu nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ główny trener Nick Nurse po meczu upierał się reporterom, iż zarządził przerwę na żądanie, podczas gdy jego zespół utrzymywał się przy posiadaniu piłki przed stratą, która przypieczętowała los jego zespołu.

W szatni po porażce supergwiazda 76ers, Joel Embiid, powiedział, iż jego zespół będzie walczył i wygra serię, chociaż pomimo swoich słów pewności przez cały czas patrzył z niedowierzaniem.

„Powinniśmy prowadzić 2:0. Więc jesteśmy dobrzy. Wygramy tę serię. Wygramy to” – powiedział dziennikarzom Embiid. „Wiemy, co musimy naprawić. Wykonaliśmy dzisiaj lepszą robotę, więc zamierzamy to naprawić. Jesteśmy lepszą drużyną i będziemy walczyć dalej.”

„Jesteśmy w porządku. Wygramy tę serię… Wiemy, co musimy naprawić… Jesteśmy lepszą drużyną i będziemy walczyć dalej”.

Joel Embiid po trudnej porażce Philly na G2 z Knicks pic.twitter.com/xJOJEtrXjm

— Telewizja NBA (@NBATV) 23 kwietnia 2024 r

Trzeci mecz serii pomiędzy Sixers i Knicks rozpoczyna się w czwartkowy wieczór w Wells Fargo Center, gdzie Filadelfia będzie potrzebować zwycięstwa, aby uniknąć wpadnięcia w niemal nie do pokonania dołek 3–0.