Wysoka wygrana przy L83! | Raków - Zagłębie 5:1

rakow.com 1 tydzień temu

W meczu w ramach 9. kolejki rozgrywek PKO BP Ekstraklasy pokonaliśmy Zagłębie Lubin, 5:1. Dzięki temu awansowaliśmy na 3. miejsce w ligowej tabeli!

Raków od samego początku rzucił się na bramkę rywali i już po dziesięciu minutach, mogliśmy cieszyć się z objęcia prowadzenia. Ładną akcję przeprowadził Gustav Berggren, który zagrał do Vladyslava Kochergina, a ten z kilku metrów pewnym strzałem pokonał Dominika Hładuna. Goście pierwszy zagrozili bramce strzeżonej przez Kacpra Trelowskiego po kwadransie gry. Uderzał Vaclav Sejk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Od 33 minuty na tablicy wyników widniał juz remis. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Marek Mróz.

Druga odsłona gry, to szybka próba ponownego objęcia prowadzenia przez nasz zespół. I ta sztuka udała się w 53 minucie. Lewą stroną w pole karne wbiegł Michael Ameyaw, Vladyslav Kochergin przepuścił piłkę, a Jonatan Brunes skutecznie zamknął akcję. Zagłębie próbowało się odgryźć stałymi fragmentami, ale w tej połowie do siatki trafiali wyłącznie podopieczni Marka Papszuna. W 81 minucie na listę strzelców wpisał się Gustav Berggren, który wykorzystał podanie Patryka Makucha. 3 minuty później było już 4:1, a swojego premierowego gola w Czerwono-Niebieskich barwach zdobył Erick Otieno. Wynik ustalił Gustav Berggren, pokonując Hładuna z bliskiej odległości.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 5:1 (1:1)

Bramki: Kochergin 10', Brunes 53', Berggren 81', 89', Otieno 84' - Mróz 33'

Raków: Trelowski - Svarnas, Rodin, Mosór (65, Otieno) - Tudor, Jean Carlos - Berggren, Kochergin (86, Barath)- Ameyaw (85' Drachal), Díaz (65, Amorim) - Brunes (74, Makuch).

Zagłębie: Hładun - Ławniczak, Mróz, Dąbrowski, Sejk, Grzybek, Wdowiak (81, Woźniak), Radwański, Pieńko (75' Kusztal), Kłudka (75, Mata), Orlikowski.

Żółte kartki: Diaz, Tudor, Svarnas