Wyścig po rekord i premie w biegu na 5000 metrów podczas 100 PZLA Mistrzostw Polski

2 dni temu

Podczas trzeciego dnia 100. PZLA Mistrzostw Polski, w biegu na 5000m nie ustanowiono nowego rekordu Mistrzostw Polski. Zawodnicy jednak znacząco poprawili wyniki sezonu, co pozwoliło redakcji Bieganie.pl nagrodzić ich osiągnięcia.

Przypomnijmy, iż redakcja Bieganie.pl zdecydowała się na wyjątkową inicjatywę – wypłatę premii uczestnikom 100. PZLA Mistrzostw Polski za ustanowienie nowego rekordu Mistrzostw Polski lub poprawę najlepszego wyniku sezonu dla wszystkich sportowca.

W rywalizacji mężczyzn pierwsze miejsce zajął Kamil Herzyk z zespołu SLiS JUST TEAM Bielsko-Biała, który pokonał dystans w czasie 14:02.09 (PB). Na drugiej pozycji uplasował się Nikodem Dworczak z WMLKS Nadodrze Powodowo, osiągając wynik 14:02.76 (PB). Trzecie miejsce należało do Aleksandra Wiącka z OKS Start Otwock, który przekroczył metę w czasie 14:03.90.

W rywalizacji kobiet doskonale zaprezentowała się Weronika Lizakowska z KUKS Remus Kościerzyna. Zwyciężczyni biegu nie kalkulowała, biegła na 100%, uzyskując czas 15:38.15 i zbliżając się bardzo blisko rekordu Mistrzostw Polski. Na drugiej pozycji uplasowała się Eliza Megger z LKS Pszczyna, która uzyskała wynik 15:45.47 (PB). Trzecie miejsce zajęła Olimpia Breza, również z KUKS Remus Kościerzyna, z czasem 15:53.07.

Nagrody od Bieganie.pl dla biegaczy

Podczas 100. PZLA Mistrzostw Polski tylko mężczyznom udało się poprawić wynik sezonu. Nagrody w wysokości 133,65 PLN za każdą urwaną sekundę z najlepszego wyniku sezonu trafiły do biegaczy osiągających wyniki poniżej 14:06.90. Łącznie biegaczom udało się poprawić rekord sezonu o 11 sekund, co oznacza sumaryczną premię 1470.15 PLN wypłaconą odpowiednio przez redakcję Bieganie.pl.

Wyniki biegu mężczyzn

MiejsceNumerStartowyImię i nazwiskoData urodzeniaKlubCzasPBPunktyPoprawa rekordu sezonu (sekundy)
123533HERZYK Kamil04-04-14SLiS JUST TEAM Bielsko-Biała (SL)14:02.09PB404.81
219630DWORCZAK Nikodem98-03-02WMLKS Nadodrze Powodowo (WP)14:02.76PB354.14
37290WIĄCEK Aleksander00-07-02OKS Start Otwock (MZ)14:03.90303.00

Łącznie zawodnicy z miejsc 1-3 poprawili rekord sezonu o 11,95 sekundy, Gratulujemy!