Włosi nie zostawili suchej nitki na Zalewskim. Aż przykro czytać

Nicola Zalewski z pewnością nie będzie dobrze wspominać niedzielnego wieczoru. Jego AS Roma przegrała 0:1 z Interem Mediolan, a Polak jest wskazywany jako główny odpowiedzialny za straconego gola. Włoskie media nie zostawiają na nim suchej nitki. "Zdecydowanie błędne posunięcie trenera", "spowodował katastrofę" - takie hasła padają przy nazwisku Polaka na portalach w Italii.
Jedyna bramka w meczu Roma - Inter padła w 60. minucie po trafieniu Lautaro Martineza. Wszystko zaczęło się od złego przyjęcia Nicoli Zalewskiego, który nie wytrzymał presji ze strony Davide Frattesiego. Włoch rozpoczął kontratak prawym skrzydłem i zagrał na skraj pola karnego, gdzie wbiegał Martinez. Argentyńczyk wygrał pojedynek ze spóźnionym obrońcą i huknął pod poprzeczkę. Cała akcja trwała dziesięć sekund.

Włosi krytycznie o występie Zalewskiego
Nicola Zalewski zaczął mecz na lewym wahadle, ale miał się skupić na zadaniach ofensywnych. Zdaniem włoskich mediów plan Ivana Juricia na polskiego piłkarza po prostu się nie sprawdził, ocenili go najgorzej ze wszystkich zawodników Romy.
Włoski Eurosport przyznał Zalewskiemu notę 4,5. "Zdecydowanie błędne posunięcie trenera. W drugiej połowie Zalewski spowodował katastrofę, po której Inter objął prowadzenie. Błąd nie do usprawiedliwienia" - opisano krótko.

Portal sport.virgilio.it dał identyczną ocenę, zwracając uwagę, iż ten jeden błąd z 60. minuty definiuje cały występ Zalewskiego z Interem. "Polak psuje swój występ, torując drogę do śmiertelnej kontry wyprowadzonej przez Frattesiego" - stwierdzono.
Taka sama nota pojawiła się na "Tutto Mercato Web". Z kolei "Roma Today" okazał się bardziej surowy i dał Zalewskiemu "czwórkę" w skali 1-10. "Niewybaczalny błąd Zalewskiego. W 60. minucie zadecydował o losach meczu. Najpierw zmarnował świetną okazję w kontrataku, a po kolejnym rzucie rożnym w banalny sposób stracił piłkę, otwierając Interowi drogę do zdobycia bramki. W reprezentacji gra i zdobywa bramki, w drużynie 'Giallorossi' powoduje bałagan" - skomentowano.

Nicola Zalewski został zmieniony w 72. minucie przez Tomasso Baldanziego, ale ten nie dał dobrej zmiany.

W tabeli Serie A Roma jest na dziesiątym miejscu po ośmiu meczach z dorobkiem dziesięciu punktów. Inter jest wiceliderem, ustępuje tylko Napoli.
Nicola Zalewski ma istotny kontrakt z Romą do końca tego sezonu. Transfermarkt wycenia go na 12 mln euro.