Włoch oficjalnie opuszcza GKS. Wraca do Serie A

GKS Katowice w poniedziałek zamknął sezon 2023/2024. Finalnie ekipa ze Śląska zajęła w tegorocznej PlusLidze trzynaste miejsce. Już dzień po ostatnim spotkaniu katowicki klub zaczął informować o swoich ruchach, jeżeli chodzi o budowanie drużyny na nowe rozgrywki.

złoty set na koniec

O 13. lokatę tegorocznej PlusLigi GKS rywalizował z Cuprum Lubin. Pierwsze spotkanie rozgrywane „u siebie” podopieczni trenera Słabego wygrali w trzech setach. Rewanż w Lubinie padł łupem przeciwników, którzy wygrali 3:1. O finale tej rywalizacji musiał więc zdecydować złoty set. W nim, po zaciętej walce, triumfowali siatkarze z Katowic.

Pierwsze pożegnanie

GKS nie czekał długo z poinformowaniem o swoich ruchach transferowych. Już dzień po rywalizacji w Lubinie klub pożegnał oficjalnie swojego włoskiego rozgrywającego. Davide Saitta ma wrócić do swojej krajowej ligi.

Dla włoskiego rozgrywającego był to pierwszy sezon w PlusLidze. W barwach GKS-u Katowice zagrał w 22 spotkaniach i zdobył 27 punktów, w tym 11 blokiem i sześć zagrywką.

W kolejnym sezonie rozgrywający będzie grał w Saturnia Catania. Jego nowy klub w minionym sezonie zajął w Serie A dwunaste miejsce.

Włoski rozgrywający GKS-u Katowice Davide Saitta zdecydował się na powrót do rodzimej ligi w kolejnym sezonie.