[U-19] Wygrana na inaugurację

rakow.com 1 miesiąc temu

Juniorzy starsi Rakowa pod wodzą trenera Michała Mizgały na otwarcie I Ligi Wojewódzkiej U-19 wygrali 2:0 z Gwarkiem Zabrze.

Zespół Medalików przeważał od samego początku. W pierwszych dwóch kwadransach zawodnicy w czerwono-niebieskich strojach wielokrotnie zagrozili bramce rywala. Sforsować defensywę zabrzan udało się w 38. minucie. Po efektownym odegraniu piętką Macieja Suskiego mocnym strzałem z okolic 11. metra piłkę w siatce umieścił Kamil Małota.

W drugiej połowie pierwszą okazję do podwyższenia rezultatu miał Emanuel Gibała, który w 48. minucie podszedł do rzutu karnego podyktowanego za faul. Niestety z pojedynku zwycięsko wyszedł bramkarz Gwarka. Gol na 2:0 wisiał w powietrzu i padł sześć minut później. Emanuel Gibała wykorzystał podanie Antoniego Kociniewskiego i ustalił wynik meczu.

Po sobotnim zwycięstwie podopieczni Michała Mizgały plasują się na 4. pozycji w tabeli. W kolejnej serii gier Medaliki zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Mecz zaplanowano na niedzielę, 18 sierpnia.

Raków U-19 - Gwarek Zabrze 2:0

Bramki: Małota (35'), Gibała (54')

Raków U-19: Wróbel, Rapińczuk (55. Mikołajczyk), Zieliński (75. Kutera), Kociniewski, Jurasik (65. Jarek), Bandura (55. Mazanek), Bród (55. Dmytryszyn), Suski, Szczepaniak (65. Pietruszka), Gibała, Małota.