Ten Hag zirytowany pytaniami o kondycję Rashforda po Crystal Palace

1 tydzień temu

Kibice Manchesteru United zwrócili uwagę na składy drużyn przed sobotnim meczem Premier League z Crystal Palace.

Zaskakującym było, iż Marcus Rashford pozostał na ławce rezerwowych, podczas gdy w ataku na Selhurst Park grali Joshua Zirkzee, Alejandro Garnacho i Amad Diallo.

Według trenera Erika ten Haga nie było powodów do obaw, ponieważ po prostu dokonano rotacji składu, jednak istniały obawy, iż za kulisami ktoś doznał kontuzji.

„To nie było trudne” [to leave Rashford out] ponieważ musimy się obracać,” Ten Hag powiedział zapytany o zmianę przed meczem. „Alejandro Garnacho również potrzebuje startów, aby stać się lepszym i nabrać mocy. Dlatego dokonujemy rotacji… on wyszedł tylko raz w tym sezonie”.

Rashford właśnie wrócił z meczu, w którym strzelił dwa gole i asystował przy kolejnym przeciwko Barnsley w wielkim zwycięstwie 7-0 w trzeciej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej, więc jego wykluczenie było zaskakujące i wzbudziło ostrożność wśród kibiców. W rzeczywistości wycofanie się Rashforda na rzecz Garnacho było jedyną zmianą w składzie, który pokonał Southampton 3-0 w zeszły weekend.

Jednak rotacja ma również logiczny sens. Rashford rozpoczął każdy mecz Manchesteru United w tym sezonie, grając łącznie 464 minuty z możliwych 540. Został zdjęty w 63. minucie meczu z Barnsley, co wydawało się być niczym więcej niż tylko zmianą taktyczną, gdy Czerwone Diabły prowadziły już wówczas 5-0.

Włączenie Rashforda do grona rezerwowych wskazuje, iż nie ma on żadnych problemów ze sprawnością fizyczną i mógłby wejść na boisko w drugiej połowie, gdyby Czerwone Diabły potrzebowały ofensywnego zastrzyku energii.

Po meczu szef Man United zareagował energicznie na pytania dotyczące kondycji Rashforda, które były naturalne, gdy zawodnik siedział na ławce. Jednak Ten Hag wyraźnie nie docenił tych podpowiedzi.

„Już słyszałem spekulacje od ekspertów” powiedział Holender po meczu„To szaleństwo, jako osoba nie czujesz się OK, gdy wnosisz takie spekulacje, gdy nie wiesz. To była po prostu rotacja.

„Jestem bardzo zadowolony z Marcusa i wszystkiego, co robi.”