Tak wygląda tabela La Liga po tym, co zrobił Real Madryt

3 dni temu

FC Barcelona nie miała sobie równych na starcie La Ligi i po czterech kolejkach wyraźnie prowadziła w tabeli. W piątej kolejce jeszcze nie grała, za to mogła obserwować, jak radzą sobie jej najgroźniejsi konkurenci z Realem Madryt na czele. Mistrzowie Hiszpanii nie zawiedli i po golach Viniciusa oraz Kyliana Mbappe pokonali Real Sociedad, nakładając presję na Katalończyków. Tak wygląda tabela La Liga.
FC Barcelona bardzo dobrze rozpoczęła rozgrywki La Ligi i wygrała mecze z Valencią, Athletikiem, Rayo Vallecano i Realem Valladolid. Z kompletem punktów pewnie prowadzi w tabeli, a w sobotę musiała oglądać się na najgroźniejszych rywali.

Real Madryt wygrywa i nakłada presję na FC Barcelonę. Tak prezentuje się tabela La Liga
Przed piątą kolejką osiem punktów miały trzy zespoły: Villarreal, Real Madryt oraz Atletico Madryt. Pierwsi z nich w sobotę pokonali 2:1 Mallorcę po golu Ayoze Pereza w 94. minucie. Drudzy mogli zbliżyć się do Katalończyków po meczu z Realem Sociedad.

Zespół Carlo Ancelottiego przez długi czas nie był w stanie przebić się przez defensywę Basków. Udało się to dopiero w drugiej połowie, gdy po strzale Ardy Guelera ręką we własnym polu karnym zagrał Sergio Gomez i sędzia podyktował rzut karny. Ten wykorzystał Vinicius, który jakiś czas później wywalczył drugi rzut karny dla mistrzów Hiszpanii. Tym razem do piłki podszedł Kylian Mbappe i trafił na 2:0, ustalając wynik spotkania.
W efekcie Real Madryt, podobnie jak wcześniej Villarreal, zbliżył się do Barcelony na jeden punkt i czeka na to, co zrobi ona w niedzielnym meczu z piątą w tabeli Gironą. Do podium będzie chciało doskoczyć także Atletico, które w niedzielę zmierzy się z ostatnią w lidze Valencią.

Valencia - 4, 1 pkt, 3-7

Mecz Girona - FC Barcelona zostanie rozegrany w niedzielę 15 września o godz. 16:15. Zapraszamy do śledzenia relacji na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.