17. PKO Poznań Półmaraton powraca z trasą, którą uczestnicy pokonywali podczas ostatnich edycji. Bieg odbędzie się 13 kwietnia, a na liście startowej jest już ponad 8,5 tys. zawodników.
Największa strefa kibica i niepowtarzalna atmosfera
Start półmaratonu tradycyjnie odbędzie się na ulicy Grunwaldzkiej, tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich. Uczestnicy ruszą w kierunku ENEA Stadionu, by dalej przemierzyć Raszyn i Górczyn, aż dotrą do ul. Hetmańskiej. Następnie trasa poprowadzi biegaczy Dolną Wildą i ul. Piastowską, skąd przebiegną Drogą Dębińską w stronę malowniczych ulic Starego Miasta.
Końcowy etap to bieg przez ulice Garbary, Solną, Pułaskiego oraz Roosevelta. Tuż za słynnym budynkiem Bałtyku pozostanie ostatni wysiłek – kilka kroków do mety, gdzie czekać będzie niezapomniany finisz pod iglicą Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Nieodłącznym elementem półmaratonu jest energia, która napędza biegaczy w najtrudniejszych momentach. Na Placu Marka, znajdującym się na ostatnich 200 metrach trasy, organizatorzy szykują największą strefę kibica, której doping doda skrzydeł każdemu, kto zmierza ku mecie.
O tym, iż w Poznaniu można gwałtownie biegać najlepiej świadczą rekordy trasy wynoszące odpowiednio 00:59:32 (mężczyźni) i 1:07:54 (kobiety). Przypomnijmy, iż w 2021 roku podczas 13. edycji imprezy Karolina Nadolska ustanowiła aktualny rekord Polski z czasem 1:09:18.
Zapisy trwają
Rejestracja na 17. PKO Poznań Półmaraton trwa na stronie halfmarathon.poznan.pl, a do startu w stolicy Wielkopolski szykuje się już ponad 8,5 tys. zawodników. Limit uczestników to 13 tys. osób. Do 7 marca opłata za pakiet w wersji podstawowej wynosi 200 zł, za pamiątkową koszulkę trzeba dopłacić 70 zł.
W ubiegłym roku PKO Poznań Półmaraton ukończyło 9512 osób, tym samym był to czwarty największy w kraju bieg na dystansie 21,097 km. Impreza należy do Korony Polskich Półmaratonów, którą tworzą również m.in. Półmaraton Warszawski, Cracovia Półmaraton Królewski i Białystok Półmaraton.
red
fot. w nagłówku Adam Ciereszko