Szczęka opada! Messi wszedł z ławki i zrobił to w 11 minut! Brak słów

10 godzin temu

Lionel Messi jest w tym sezonie w nieziemskiej formie. W nocy z soboty na niedzielę jego Inter Miami męczył się z New England Revolution. Do przerwy było 2:2. W 57. minucie na boisku pojawił się były piłkarz Barcelony i zaczęła się magia. Inter od razu wyszedł na prowadzenie. Messi zaznaczył swoją obecność na murawie pod koniec meczu. I to w jakim stylu! Argentyńczyk strzelił hat-tricka w 11 minut.
Messiego z powodu kontuzji oraz gry dla reprezentacji Argentyny ominęła blisko połowa meczów MLS w tym sezonie. Argentyńczyk przed meczem z New England Revolution rozegrał 18 na 34 możliwych spotkań. To mu nie przeszkodziło w wykręceniu niesamowitych liczb. Strzelił w nich 17 goli i zanotował 10 asyst.

Inter Miami miał problemy. Wtedy na boisko wszedł Messi
W nocy z soboty na niedzielę Inter Miami wyszedł na mecz z New England Revolution bez swojej największej gwiazdy w składzie. Zaczęło się bardzo źle. Już w 2. minucie gola dla New England Revolution strzelił Luca Langoni. Pół godziny później było już 0:2. Sytuację w końcówce pierwszej połowy uratował Luis Suarez. Urugwajczyk strzelił dwa gole w dwie minuty i doprowadził do remisu.

Dla Interu to wciąż nie był satysfakcjonujący wynik. W końcu na boisko wszedł Lionel Messi. W 57. minucie zastąpił on Juliana Gressela. Niemal od razu bramkę na 3:2 strzelił Benjamin Cremaschi.
Messi zaczął się bawić dopiero 20 minut później. W 78. minucie zagrał dwójkową akcję z Luisem Suarezem, którą zakończył strzałem z dystansu. I było 4:2. Trzy minuty później Argentyńczyk strzelił drugiego gola. Skutecznie urwał się obrońcom, a następnie pokonał bramkarza, kierując piłkę do siatki pomiędzy jego nogami. W 89. minucie Messi ustalił wynik meczu. Po świetnej akcji Interu Miami i podaniu Luisa Suareza musiał jedynie trafić w światło bramki z odległości kilku metrów. Takich okazji były piłkarz Barcelony raczej nie marnuje.

Inter Miami został najlepszą drużyną sezonu zasadniczego MLS. W nagrodę FIFA dała drużynie Messiego prawo do gry w Klubowych Mistrzostwach Świata. Czy drużyna Messiego wygra również playoffy? To okaże się niedługo. Inter Miami nie zna jeszcze swojego pierwszego rywala. Zostanie nim zwycięzca spotkania CF Montreal - Atlanta United FC.