Skromna wygrana w Katowicach | GKS Katowice - Raków Częstochowa 0:1

rakow.com 2 miesięcy temu

W spotkaniu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy, pokonaliśmy na wyjeździe GKS Katowice 1:0 po golu Jeana Carlosa. To drugie zwycięstwo Medalików w nowym sezonie!

Mecz rozpoczął się od ataku gospodarzy. Trelowskiego po raz pierwszy sprawdził Aleksander Komor w 6 minucie meczu. gwałtownie spróbował odpowiedzieć Raków. Na mocny strzał z dystansu zdecydował się Vladyslav Kochergin, ale jego uderzenie poszybowało nad bramką. Kolejne minuty upływały pod znakiem prób GKS-u. Sytuacja odmieniła się w 29 minucie meczu. Dośrodkowanie Frana Tudora wykorzystał Jean Carlos, który strzałem głową pokonał Dawida Kudłę. W 41 minucie świetnie interweniował Kacper Trelowski broniąc efektownie strzał Komora.

Drugą połowę mocnym akcentem rozpoczął GKS. W 49 minucie strzał blisko bramki oddał Błąd. Chwilę później, zaskoczyć Kudłę spróbował Crnac. Strzał napastnika Rakowa z trudem wybronił bramkarz gospodarzy. Następnie do ataku ponownie ruszyła „GieKSa”. Kolejną świetną interwencją wykazał się Trelowski, powstrzymując Lukasa Klemenza w 57 minucie. W ostatnim kwadransie przed szansą stanął Adriano Amorim, jednak jego strzał trafił w boczną siatkę. Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry, przed świetną okazją na podwyższenie wyniku znalazł się Erick Otieno. W doliczonym czasie gry gospodarze szukali okazji do wyrównania, jednak ostatecznie mecz zakończył się naszym zwycięstwem.

GKS Katowice - Raków Częstochowa 0:1 (0:1)

Bramki: Jean Carlos 29

Raków Częstochowa: Trelowski - Racovițan (83, Rodin), Svarnas, Pestka - Tudor, Jean Carlos - Berggren, Kochergin (46, Baráth) - Crnac, Drachal (61, Amorim) - Makuch (61, Brunes, 80, Otieno).

GKS Katowice: Kudła - Jędrych, Repka (80, Arak), Klemenz, Galán, Błąd (65, Marzec), Komor, Rogala, Wasielewski (30, Czerwiński), Kowalczyk (73, Milewski), Zreľák (65, Bergier).

Żółte kartki: Brunes, Trelowski.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).