Skorupski bez szans. Grad goli w Lidze Mistrzów. Oto wyniki wtorkowych meczów

Dwa razy piłkę z siatki musiał wyciągać Łukasz Skorupski w meczu Bologni z Aston Villą w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów. Zespół bramkarza i Kacpra Urbańskiego okazał się gorszy od drużyny Matty'ego Casha, który choćby nie wszedł na boisko. W innych meczach nie zabrakło niespodzianek. Punkty straciło PSG, Juventus przegrał w doliczonym czasie gry, Arsenal zdobył dość przypadkowego gola, a Girona okazała się lepsza od Slovana Bratysława w meczu debiutantów w prestiżowych rozgrywkach.
Spotkania o 18:45 wtorkowej rywalizacji Ligi Mistrzów rozbudziły apetyty kibiców na kontynuację emocji w dalszych spotkaniach. Wszystko dlatego, iż AC Milan ograł Club Brugge 3:1, a AS Monaco pewnie zwyciężyło z Crveną Zvezdą aż 5:1. Dodatkowym "smaczkiem" późniejszych meczów był fakt, iż mogło w nich zagrać czterech Polaków.

Liga Mistrzów. Dwóch Polaków w pierwszym składzie, gol od pleców bramkarza i pierwsze punkty debiutantów
W pierwszym składzie zagrało jednak tylko dwóch reprezentantów Polski - Łukasz Skorupski i Kacper Urbański w starciu Bolognii z Aston Villą. Na ławce Anglików zaczął Matty Cash, podobnie jak Jakub Kiwior w barwach Arsenalu w meczu z Szachtarem Donieck. Oprócz meczów Polaków oglądaliśmy również interesujące starcie Juventusu z VfB Stuttgart, rywalizację PSG z PSV Eindhoven, czy walkę Girony ze Slovanem Bratysława o pierwsze punkty w tej edycji Ligi Mistrzów.

Na początku wszystkich meczów najwięcej działo się w Paryżu, gdzie PSG w pierwszych 20 minutach oddało aż pięć strzałów na bramkę rywali, ale dobrą sytuację zmarnował Bradley Barcola, a Ousmane Dembele obił poprzeczkę. Pierwszy gol padł jednak w Austrii, gdzie Sporting Lizbona w 22. minucie prowadził ze Strumem Graz po trafieniu Nuno Santosa. Już pięć minut później cieszyć się mogli zawodnicy Arsenalu, kiedy po strzale Gabriela Martinelliego piłka odbiła się od słupka, a następnie od pleców bramkarza i wpadła do siatki.

Niespodziewanie po 34. minutach w Paryżu prowadziło PSV, a autorem gola był Noa Lang, który uderzył z dystansu obok słupka bezradnego Gianluigiego Donnarummy. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyszła też Girona, dla której trafił Miguel Guttierrez. Bramki nie padły więc w Turynie oraz w Birmingham, ale w tym drugim z miast sporo pracy miał Łukasz Skorupski, który obronił aż trzy strzały rywali.

Po zmianie stron pierwsi piłkę do siatki wbili piłkarze Stuttgartu, a konkretnie Denis Undav, ale po analizie VAR sędziowie anulowali trafienie. Wszystko dlatego, iż Niemiec przed strzałem rzekomo zagrywał piłkę ręką. Przepisowo strzelanie, tak jak w pierwszej połowie, zaczęli więc zawodnicy Sportingu, którzy po dobrej akcji i strzale Viktora Gyokeresa prowadzili już 2:0. Chwilę później PSG wyrównało na 1:1 w starciu z rywalami z Eindhoven.

Po 54 minutach gry niestety skapitulował Skorupski. Polak źle ocenił sytuację po dośrodkowaniu Johna McGinna z rzutu wolnego i pokonał go właśnie dośrodkowujący Szkot. Wcześniej do piłki skakało kilku graczy, a futbolówka "poszła w kozioł" i nie dała szans zmylonemu bramkarzowi. Bologna przegrywała więc 0:1. Niestety już 10 minut później polski bramkarz został pokonany drugi raz, tym razem przez Jhona Durana.

Nieco później drugą bramkę zdobyła Girona, a Kacper Urbański opuścił boisko w Birmingham. W kolejnych minutach nie oglądaliśmy goli na żadnym stadionie, a znakomitą sytuację mieli na to zawodnicy Stuttgartu. W 86. minucie meczu w Turynie sędzia podyktował rzut karny i po dwóch żółtych kartkach wyrzucił z boiska Danilo, ale "jedenastkę" Enzo Millota odbił Mattia Perin. W doliczonym czasie gry Niemcy dopięli jednak swego, bo świetną akcję kombinacyjną wykończył El Bilal Toure i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 1:0.