Sesks wystartuje w Rajdzie Chile?

rallypl.com 1 miesiąc temu

Martins Sesks w obecnym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata WRC wystartował w dwóch rundach cyklu za kierownicą Forda Pumy Rally1.

Debiut młodego Łotysza w najwyższej klasie Rally1 był bardzo udany. Podczas swojego domowego Rajdu, Sesks był wygrał dwa odcinki specjalne co było niewątpliwym sukcesem! Martins do ostatniego odcinka specjalnego zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, niestety na Power Stage jego samochód uległ awarii i ostatecznie zakończył rajd na siódmej pozycji.

Podczas Rajdu Polski wystartował w Fordzie Puma Rally1 bez hybrydy. Na odcinkach specjalnych wokół Mikołajek Martins Sesks wraz z Renārsem Francisem zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Portal Rallit.fi napisał, iż istnieją plotki które mówią, iż M-Sport da 24-letniemu Seskowi możliwość pojechania w Rajdzie Chile, który odbędzie się w dniach 26-29 Września. Rajd w Chile byłby dla Łotysza zupełnie innym sprawdzianem, bo choć drogi Polski i Łotwy były mu doskonale znane, to nigdy nie jeździł w Ameryce Południowej.

Znany dziennikarz rajdowy Colin Clark zasugerował również, iż Sesks wystartuje w tym roku w jeszcze jednym rajdzie. „Prawdopodobnie nie będziemy musieli długo czekać, aby go ponownie zobaczyć” – ogłosił Clark na Instagramie.

Obecnie Martins Sesks przerwał starty w Rajdowych Mistrzostwach Europy gdzie startował wraz z zespołem MRF Tyres za kierownicą Toyoty Yaris Rally2.

Źródło: rallit.fi, Delfi