Sabina Jarząbek obroniła tytuł mistrzyni Polski na 10 km

5 godzin temu

Sabina Jarząbek z KKL Kielce zwyciężyła w 13. PZLA Mistrzostwach Polski Kobiet na dystansie 10 km, które odbyły się w ramach 44. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Kielczanka ukończyła bieg z wynikiem 32:22, ustanawiając swój nowy rekord życiowy, zaledwie 14 sekund gorszy od rekordu Polski.

Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Lisowska z czasem 32:44, który jest również rekordem życiowym zawodniczki AZS UWM Olsztyn. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Brzezińska z CWZS Zawisza Bydgoszcz SL. Biegaczka, która niedawno zaczęła współpracę z trenerem Jackiem Wośkiem osiągnęła wynik 33:05.

W kategorii open bieg na 10 kilometrów wygrał Andrzej Starzyński z LKB Rudnik/4 PSAP, z czasem 30:23. W zawodach wzięło udział ponad 500 uczestników.