Annika Uckel i Aziz Boutoiz zwyciężają w 20. edycji TUI Palma Marathon Mallorca

4 godzin temu

Dziś (20 października) odbyła się 20. edycja TUI Palma Marathon na Majorce, w której udział wzięło ponad 8 tys. biegaczy rywalizujących na trzech dystansach: maratonie, półmaratonie i 9 km. To największe wydarzenie biegowe na Balearach przyciągnęło rekordową liczbę uczestników, wśród których 44% stanowiły kobiety.

Na głównym dystansie maratonu zwyciężyła Annika Uckel, osiągając czas 2:56:47. Niemka dominowała w biegu od samego początku, wyprzedzając Belgijkę Hannelore Polleunis, która zadebiutowała na 42,195 m i zajęła drugie miejsce, oraz Amerykankę Shannon Kelsey Schilthuis, która ukończyła rywalizację na trzeciej pozycji.

W kategorii mężczyzn maraton wygrał Marokańczyk Aziz Boutoiz, który zameldował się na mecie z czasem 2:28:23, zdobywając drugie zwycięstwo w TUI Palma Marathon po wygranej w 2022 roku. Mimo silnej konkurencji, w tym Balearczyka Toni Roca, który zakończył bieg na drugim miejscu z wynikiem 2:31:05, Boutoiz nie dał szans rywalom. Trzecie miejsce zajął Norweg Thomas Kjetland (2:35:39).

W półmaratonie najlepszymi zawodnikami okazali się Jemima Cooper z Wielkiej Brytanii (1:23:50) oraz Luca Cantoni z Włoch (1:09:03). W krótszym biegu na 9 km triumfowali René Menzel z Niemiec (28:38) i Liv Westphal z Francji (32:37).

Podczas ceremonii wręczenia nagród organizatorzy uhonorowali Mari Carmen Soler, niewidomą biegaczkę i triathlonistkę z Balearów, przyznając jej nagrodę „Golden Bib”. Soler dołączyła do grona lokalnych sportowców, którzy otrzymali to wyróżnienie.

Źródło: TUI Palma Marathon Mallorca