Roztrwoniona przewaga i końcówka bez happy endu. Akademicy z porażką w Tarnowskich Górach

8 godzin temu

Koszykarze UJK Kielce przegrali na wyjeździe z drużyną GMS Polaris KKS Tarnowskiego Góry 78:81 w czwartej kolejce 2. Ligi Mężczyzn.

Wyrównana pierwsza kwarta skończyła się siedmiopunktowym zwycięstwem Akademików. Druga część gry to stopniowe powiększanie przewagi kielczan, którzy do szatni schodzili wygrywając 52:40.

Podopieczni Rafała Gila koncertowo rozpoczęli drugą połowę i przy dobrej skuteczności odskoczyli rywalom na 20 punktów, kończąc trzecią kwartę wynikiem 69:58.

Niestety, błędy w ataku i niemoc rzutowa były wodą na młyn gospodarzy w czwartej kwarcie. Odrobili oni straty i wyszli na prowadzenie, ostatecznie zwyciężając 81:78.

Punkty dla UJK Kielce: Dominik Wesołek – 21; Dzmitry Makhnach – 16; Wojciech Pisarczyk – 13; Oskar Lesisz – 12; Adam Strojek – 7; Maciej Flisiak – 4; Sebastian Kania – 3; Stanisław Strojek – 2.

Przełożony mecz piątej kolejki Akademicy rozegrają dopiero 20 listopada. Najbliższe spotkanie podopiecznych Rafała Gila odbędzie się 26 października o godzinie 18. Na wyjeździe podejmą oni Basket Hills Bielsko-Biała.