Rekordowe 4 gole Cole’a Palmera w 20 minut!

4 dni temu

Cole Palmer przybył do Chelsea po cichu, ale już stał się nie tylko czołową postacią drużyny, ale także jednym z największych wschodzących talentów europejskiego futbolu.

Jego brutalny występ w sobotę przeciwko Brighton był tego dowodem, a wyczyn, który na stałe zapisze się w podręcznikach historii Premier League.

Palmer strzelił cztery gole w pierwszej połowie. Co więcej, jego cztery trafienia padły w ciągu zaledwie 20 minut.

Jego występ był tak spektakularny, iż ustanowił rekord Premier League. Który? Zobaczmy…

Historyczny rekord Cole’a Palmera z czterema bramkami przeciwko Brighton

Cole Palmer został pierwszym zawodnikiem w historii Premier League, który strzelił cztery gole w pierwszej połowie meczu ligowego.

3 – Cole Palmer strzelił już trzy hat-tricki w Premier League, co stanowi łączny wynik spośród wszystkich zawodników Chelsea w historii rozgrywek (na poziomie z Jimmym Floydem Hasselbainkiem, Didierem Drogbą i Frankiem Lampardem). Królik. #CHEBHA pic.twitter.com/u5iz7QcGLN

— OptaJoe (@OptaJoe) 28 września 2024 r

22-latek strzelił pierwszego gola w 21. minucie i nie zatrzymał się.

Strzelił ponownie w 28., 31. i 41. minucie, zapewniając Chelsea prowadzenie 4:2 do przerwy (i tak ostatecznie zakończył się mecz).

Robił to na różne sposoby: wpychając piłkę do siatki po podaniu kolegi z drużyny, po rzucie karnym, po efektownym rzucie wolnym i po świetnym strzale z bliskiego słupka.

Palmer jest jedynym zawodnikiem, który strzelił cztery gole w pierwszej połowie meczu Premier League, ale nie jedynym, który strzelił co najmniej cztery gole w drugiej połowie: Sergio Aguero (dwa razy), Ole Gunnar Solksjaer i Jermain Defoe (w jego przypadku było to było pięć bramek) osiągnął to, ale w drugiej połowie.