Real Madryt planuje transfer w styczniu w związku z odejściem obrońcy

4 dni temu

Według doniesień menadżer Realu Madryt, Ancelotti i Perez, zdecydowali, iż nadszedł czas, aby Vallejo odszedł – styczeń może być jego ostatnim tańcem na Bernabeu.

Z ostatnich doniesień wynika, iż ​​klub ma rozstać się z wieloletnim obrońcą Jesúsem Vallejo (za pośrednictwem Fichajes).

Po rozczarowującym epizodzie w wygranym 3:2 meczu Madrytu z Alaves, zarówno menadżer Carlo Ancelotti, jak i prezes klubu Florentino Perez najwyraźniej stracili cierpliwość do 27-latka.

Następstwa Alaves

Vallejo wszedł na boisko w 80. minucie meczu Alaves, gdy Real prowadził pewnie 3:0. To powinna być łatwa ucieczka, prawda?

Cóż, w ciągu siedmiu minut od wprowadzenia Alaves strzelił dwa gole, wywołując niepotrzebne nerwy u fanów Madrytu, zanim zespół ostatecznie utrzymał zwycięstwo. Występ Vallejo pozostawiał wiele do życzenia i wydaje się, iż to mogła być przelana kropla dla Ancelottiego.

Według doniesień obrońca, który w ciągu dziewięciu lat spędzonych w klubie rozegrał zaledwie 32 mecze w barwach Realu Madryt, jest teraz wystawiony na sprzedaż. Madryt jest skłonny zaakceptować obniżoną cenę lub choćby pozwolić mu, jeżeli zajdzie taka potrzeba, na darmowy transfer. Ponieważ jego kontrakt wygasa z końcem sezonu, przedłużenie nie wchodzi w grę.

Vallejo: Lojalny żołnierz

Odkąd Vallejo dołączył do Realu Saragossa w 2015 roku, kariera Vallejo w Madrycie składa się z serii wypożyczeń i krótkich występów.

Pomimo występów w takich klubach jak Eintracht Frankfurt i Wolverhampton Wanderers, Vallejo nigdy nie przebił się do pierwszego składu. Teraz, w wieku 27 lat, wydaje się, iż Real Madryt jest gotowy na kolejny krok, dając obrońcy szansę na znalezienie nowego wyzwania.

Vallejo może nie był gwiazdą, ale zawsze był gotowy, gdy został o to poproszony – prawdziwy klubowicz. Jednak gdy zbliża się styczniowe okienko, fani Realu Madryt mogą w końcu powiedzieć „Adios, Vallejo”, ponieważ klub chce wzmocnić swoją obronę i powalczyć o trofeum w tym sezonie.