Polacy bez podium w Rotax Grand Finals 2024

rallyandrace.pl 3 godzin temu

Za nami finały wszystkich kategorii Rotax Grand Finals 2024. W decydujących o zwycięstwie wyścigach obserwowaliśmy dziewięciu reprezentantów polskiego dystrybutora oraz jadącego w barwach Holandii kierowcę z polskim rodowodem. Niestety, mimo okazji i szans żadnemu nie udało się stanąć na podium.

Najbliżej zwycięstwa byli Robert Schopian i Dawid Maślakiewicz. Pierwszy ruszył do wyścigu finałowego z pole position, ale ukończył rywalizację na czwartym miejscu. Drugi stoczył fenomenalną walkę o zwycięstwo z Belgiem Xenem de Ruwe, ostatecznie mijając metę na drugim miejscu. Niestety po weryfikacji kar został sklasyfikowany również jako piąty kierowca.

10. lokatę w kategorii juniorskiej zajął Max Sadurski, który na co dzień ściga się w krajach Beneluksu, a w tegorocznym Grand Finals reprezentował Niderlandy. Tuż za nim finiszował słowacki zwycięzca polskiej kategorii Junior Michal Soltys.