Paddon najszybszy, dachowanie Matulki w Walii

rallypl.com 1 miesiąc temu

Hayden Paddon i John Kennard uzyskali najszybszy czas na odcinku kwalifikacyjnym przed Rali Ceredigion. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli piąte miejsce.

Jakub Matulka i Daniel Dymurski wypadli z trasy odcinka kwalifikacyjnego. Aktualnie zespół M-Sport Poland naprawia ich Forda Fiestę Rally3.

Pierwszy czas na QS uzyskał lider klasyfikacji generalnej FIA ERC, Hayden Paddon. Na drugiej pozycji uplasował się jego najgroźniejszy rywal, Mathieu Franceschi, który stracił 1.7 sekundy. Na trzeciej pozycji znalazł się William Creighton, który dobrze zna odcinki specjalne tej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli piąte miejsce na odcinku kwalifikacyjnym. Polska załoga straciła prawie 3 sekundy do zwycięzcy.

Organizatorzy Rajdu przygotowali dla uczestników dzisiaj miejski odcinek specjalny o długości 1,34km, który będzie pokonywany przez załogi dwukrotnie. Transmisję z tego oesu będzie można oglądać w Motowizji.