Nieprzerwana passa Realu Madryt została przerwana przez Jonathana Davida z Lille

1 dzień temu

W końcu to się stało: Real Madryt przegrał mecz.

Minęło prawie dziewięć miesięcy, zanim to zdanie zostało ponownie wypowiedziane na głos po zakończeniu konkurencyjnego meczu, ale usłyszano je głośno i dumnie w okolicach Lille w drugiej kolejce Ligi Mistrzów UEFA 2024/25.

Drużyna z północnej Francji, która jako jedyna od siedmiu lat przerwała dominację Paris Saint-Germain w Ligue 1 – Lille zdobyło tytuł w okresie 2020/21 – pokonała u siebie drużynę Carlo Ancelottiego 1:0, a Los Blancos wystawiali jednego lub dwóch rezerwowych zawodników z powodu kontuzji.

Jonathan David wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry pod koniec pierwszej połowy i to wystarczyło, aby francuska drużyna odniosła zwycięstwo nad osłabioną wersją Realu Madryt, który grał bez Thibauta Courtoisa, a w zmiennikach mieli jedynie Kyliana Mbappe i Rodrygo. Ten pierwszy wszedł do walki w 56. minucie i nie zdążył oddać żadnego strzału.

0 – @KMbappe po raz pierwszy nie oddał strzału w jednym meczu na godz @realmadriden (10 występów z Los Blancos we wszystkich rozgrywkach). Poślizg. pic.twitter.com/x4ful3m2ES

— OptaJose (@OptaJose) 2 października 2024 r

OGLĄDAĆ: Liga Mistrzów UEFA z DARMOWĄ wersją próbną Paramount+ w USA | Nowa era Ligi Mistrzów UEFA w Australii, tylko w Stan Sport

Lille zakończyło niesamowitą passę Realu Madryt bez porażki

Seria meczów bez porażki Los Merengues była niezwykła. Od ich ostatniej porażki minął ponad rok – w sumie 53 mecze z rzędu w La Liga i Lidze Mistrzów, dwóch najważniejszych rozgrywkach obu drużyn.

Ta sekwencja zapewniła im oba trofea w zeszłym sezonie. Teraz mają trudny początek sezonu 2024/25, z siedmioma zwycięstwami, trzema remisami i jedną porażką w oficjalnych meczach.

𝐋𝐢𝐥𝐥𝐞 𝟏-𝟎 𝐑𝐞𝐚𝐥 𝐌𝐚𝐝𝐫𝐢𝐝

Sensacyjne zwycięstwo Lille nad aktualnymi mistrzami.

Bruno Génésio staje się dopiero trzecim menadżerem, po Jürgenie Kloppie i Diego Simeone, który pokonał Carlo Ancelottiego, Pepa Guardiolę i José Mourinho w europejskich pucharach.#LILRMA #UCL pic.twitter.com/6yLtG2tm4L

— Analityk Opta (@OptaAnalyst) 2 października 2024 r

Szczególnie poza domem Real Madryt ma problem. Zremisowali na Majorce, w Las Palmas i Atletico Madryt; teraz przegrali na własnym boisku Lille. Ich jedynym wyjazdowym sukcesem było zwycięstwo 2:0 z Realem Sociedad na Anoeta.

To coś w rodzaju głośnego dzwonka alarmowego, biorąc pod uwagę, iż drużyna Ancelottiego będzie musiała zmierzyć się z Liverpoolem na Anfield pod koniec listopada, w piątej kolejce Ligi Mistrzów. Nieoczekiwana porażka we Francji oznacza, iż ​​stracili pewien margines błędu, jeżeli chodzi o wyścig o miejsce w pierwszej ósemce nowej fazy ligowej i zakwalifikowanie się bezpośrednio do 1/8 finału.

Która drużyna jako ostatnia pokonała Real Madryt?

Przed porażką z Lille ostatnia porażka Realu Madryt miała miejsce 18 stycznia 2024 roku, kiedy Atletico Madryt pokonało ich 4:2 w Copa del Rey po dogrywce.

Ostatni raz przegrali mecz w regulaminowych 90 minutach 24 września 2023 roku, także przeciwko Atletico, które w meczu ligowym wygrało 3:1.