Nick Nurse mówi, iż sędzia „patrzył prosto na mnie”, ale nie przyznał przerwy na żądanie podczas chaotycznej ostatniej sekwencji meczu z Knicks

1 tydzień temu

Philadelphia 76ers przegrali w poniedziałkowy wieczór zapierający dech w piersiach, pokonując New York Knicks 8:0 w ostatnich 30 sekundach gry i odnosząc zwycięstwo 104-101, a co za tym idzie prowadzenie 2:0 w pierwszej rundzie play-off seria.

Mecz zakończył się chaotyczną sekwencją końcową. Po tym, jak gwiazda Knicks, Jalen Brunson, trafił trójkę i zmniejszył prowadzenie Sixers do 101-99, Nowy Jork naciskał, gdy Philly próbował wprowadzić piłkę do boiska. Obrońca Tyrese Maxey przez chwilę był przy piłce, ale później został on odebrany, a Knicks ostatecznie przejęli posiadanie piłki i odnaleźli Donte DiVencenzo, który uderzył trzykrotnie i wprawił Madison Square Garden w szał.

DONTE DIVENCENZO DAJE KNICKS PROWADZENIE pic.twitter.com/qGmDpV7MUK

— NBA w TNT (@NBAonTNT) 23 kwietnia 2024 r

Po meczu trener Sixers, Nick Nurse, upierał się, iż zarządził przerwę na żądanie, gdy Maxey był w posiadaniu piłki, i iż został zignorowany przez sędziów.

„Po pierwsze, oczywiście zdobywają gole. Przyglądamy się temu, jak gwałtownie to zrobić. Nie udaje nam się tego gwałtownie załatwić” – powiedziała Nurse reporterom po meczu. „Ogłaszam przerwę. Sędzia spojrzał prosto na mnie i zignorował mnie. Poszedłem do Tyrese i ponownie ogłosiłem przerwę. Potem zaczęła się walka wręcz. Chyba muszę wybiec na podłogę albo zrobić coś, żeby zwrócić jego uwagę. Potrzebowałem przerwy na żądanie, aby awansować. Byłoby dobrze, ale nie udało mi się.”

Nick Nurse twierdzi, iż próbował zarządzić przerwę na żądanie w ostatniej sekwencji, zanim Knicks objęli prowadzenie, ale został zignorowany przez sędziów. pic.twitter.com/oeTG2UAik7

— SPORTSRADIO 94WIP (@SportsRadioWIP) 23 kwietnia 2024 r

Pielęgniarka powiedziała, iż ​​przed wejściem na podium dokładnie sprawdziła taśmę z sekwencją i zauważyła, iż ​​gestem sygnalizował przerwę.

„Możesz zapytać [the referee] jeżeli chcesz. Sprawdź, czy widział, jak ogłaszam przerwę” – powiedziała pielęgniarka. „Właśnie obejrzałem film, żeby się upewnić, i wyraźnie ogłaszam przerwę. Nie widziałem, czy na filmie na mnie patrzył, ale wyraźnie widziałem, jak dwukrotnie wołałem o przerwę”.

Rzeczywiście, oglądając powtórkę, widać, jak Nurse wzywa na przerwę na żądanie, choć trudno powiedzieć, czy Maxey w tym momencie przez cały czas był jedynym właścicielem piłki.

zobacz, jak Nick Nurse ogłasza przerwę i zostaje całkowicie zignorowany pic.twitter.com/cMDmOnb9Cn

— zwrócił (@sixersruinedme) 23 kwietnia 2024 r

Sekwencja przebiegała gwałtownie i chociaż Pielęgniarka mogła nalegać, aby zadzwonić, nie usłyszał.

Trzeci mecz pomiędzy Sixers i Knicks odbędzie się w czwartkowy wieczór w Filadelfii.