Newcastle kontra Man City: spostrzeżenia dotyczące składu i dylemat Rodriego

Manchester City prawdopodobnie nie zdecydowałby się na wyjazd do Newcastle United na początek Premier League w ten weekend, jako iż rozpoczynają sezon bez wpływowego pomocnika Rodriego.

Nominowany do Złotej Piłki doznał uszkodzenia więzadeł kolana podczas burzliwego remisu 2:2 z Arsenalem w ostatni weekend.

City było zmuszone odrobić straty i odnieść istotne zwycięstwo na St James’ Park w zeszłym sezonie, po czym przegrało także z Newcastle w Pucharze Carabao. Na początku sezonu 2022/23 obie drużyny zremisowały na Tyneside 3:3.

Imponujący początek sezonu Newcastle przerwała porażka 3:1 z Fulham po ostatniej przerwie, chociaż podopieczni Eddiego Howe’a mieli przerwę w środku tygodnia, gdy ich wyjazdowy mecz o Puchar Carabao do AFC Wimbledon został odwołany w dziwacznych okolicznościach.

Składy Newcastle kontra Man City, spodziewane od 11. pozycji, potwierdziły wieści o drużynie

Howe rozważy zmiany po porażce z Fulham. Tino Livramento I Sala Lewisa mógłby odświeżyć pozycje bocznych obrońców, a konieczność korzystania z posiadania piłki klinicznie oznacza rozgrywającego Sandro Tonali powinien wrócić do wyjściowej 11.

Doświadczony napastnik Calluma Wilsona pozostaje na uboczu, obok osób długoterminowo nieobecnych Jamaala Lascellesa I Svena Bottmana,

Newcastle typował 11 (4-3-3, od prawej do lewej): Papież (GK) – Livramento, Schar, Burn, Hall – Joelinton, Guimaraes, Tonali – Barnes, Isak, Gordon.

Ranny: Wilsona, Lascellesa, Bottmana
Zawieszony: Nic

Rodri było ogromne, ponieważ City wygrało w zeszłym sezonie thriller 3:2 na St James’ Park Kevina De Bruyne’a zapoczątkował powrót znakomitym golem przed równie imponującą asystą Oscara Bobba zwycięzca ostatniej minuty. Guardiola będzie tym razem potrzebował nowych zwycięzców meczów, ponieważ wszyscy trzej gracze pozostają na ławce rezerwowych Nathan Ake.

Rico Lewisa może uda się przełamać Kyle’a Walkera na prawym obrońcy, ponieważ jego zdolność do wchodzenia do pomocy i budowania gry pod nieobecność Rodriego może być kluczowa. Mateo Kovacić najprawdopodobniej zacznie od hiszpańskiej gwiazdy u podstawy środka pola.

Jacka Grealisha wyrównanie Johna Stonesa w meczu z Arsenalem i asysta w środku tygodnia mogą wystarczyć, aby zapewnić Anglikowi miejsce w wyjściowym składzie.

Man City przewidział 11 (4-3-3, od prawej do lewej): Ederson (GK) – Lewis, Akanji, Dias, Gvardiol – Silva, Kovacic, Foden – Savinho, Haaland, Grealish.

Ranny: Rodri, De Bruyne, Ake, Bobb

Transmisja na żywo Newcastle vs. Man City, kanał telewizyjny

Oto jak oglądać mecz Premier League w wybranych obszarach głównych regionów świata: