Neuville zwycięża, rolka Ogiera! – Rajd Akropolu 2024

rallypl.com 4 tygodni temu

Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe wygrali Rajd Akropolu 2024. Belgijska załoga tym samym powiększyła przewagę w klasyfikacji mistrzostw.

Załoga Hyundaia i20 Rally1 podczas Rajdu Akropolu 2024 uniknęła większych przygód i problemów i dzięki temu udało im się zwyciężyć w Greckim klasyku.

Sebastien Ogier i Vincent Landais na ostatnim odcinku specjalnym zrolowali swój samochód. Załoga natomiast ukończyła odcinek specjalny ze stratą 21 minut do zwycięzcy Power Stage.

Ogier rolled on the #WolfPowerStage and lost second place! #WRC | #AcropolisRally pic.twitter.com/Aq7SaIdCmh

— FIA World Rally Championship (@OfficialWRC) September 8, 2024

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Akropolu 2024 zajął Dani Sordo z Cándido Carrerą. Hiszpanie stracili do swoich kolegów z zespołu 1.36.8 sekundy. Podium uzupełnili Ott Tänak i Martin Jarveoja.

Sami Pajari i Emma Malkonen wygrali klasyfikację WRC2. Co ciekawe, załoga z Finlandii uzyskała taki sam czas jak Robert Virves i Aleks Lesk, ale Pajari i Malkonen była szybsza od załogi z Estonii na OS1 i to zdecydowało o zwycięstwie w tej klasie.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ukończyli Rajd Akropolu 2024 na czwartej pozycji w klasyfikacji WRC2.

„Rajd Akropolu kończymy na trzecim miejscu w WRC2 Challenger. Teraz możemy odetchnąć, bo bardzo ciężko pracowaliśmy – nie tylko z Maćkiem, ale całym zespołem ORLEN Rally Team, żeby móc tu przyjechać i walczyć z najszybszymi zawodnikami na świecie. Udało się. Wywozimy ważne punkty, zwłaszcza z tak trudnego rajdu, który chwilami przypominał loterię. Było mnóstwo przebitych opon, a my uszkodziliśmy w zasadzie tylko jedną i to na dojazdówce. Musieliśmy ją zmienić przed ostatnim odcinkiem, ale to już nie miało znaczenia, bo plan był taki, żeby utrzymać pozycję. Dziękuję całemu zespołowi, kibicom, mojej rodzinie. To był fantastyczny weekend, a teraz lecimy do Chile!”– wypowiedział się Kajetan Kajetanowicz, aktualny Rajdowy Mistrz Świata WRC2 Challenger.