NBA: Uraz bez kontaktu Porzingisa. Nie dokończył meczu

2 tygodni temu

Boston Celtics wygrali czwarty mecz serii z Miami Heat i prowadzą 3-1, ale w trakcie spotkania stracili Kristaps Porzingisa, co może być dla zespołu bardzo kłopotliwe na dalszym etapie rywalizacji. Łotysz nabawił się kontuzji łydki, choć początkowo obawiano się, iż uszkodził ścięgno Achillesa.

W ostatnich latach jednym z głównych problemów Boston Celtics były problemy z urazami kluczowych zawodników. Dotąd trener Joe Mazzulla nie miał takiego bólu głowy, bowiem w serii z Miami Heat mógł liczyć na produktywność wszystkich kluczowych graczy rotacji. Kristaps Porzingis bez wątpienia jest jedną z najważniejszych postaci w składzie zespołu z Bean-Town. Dlatego jego uraz może oznaczać dla zespołu naprawdę duże problemy z organizacją gry w okolicach pomalowanego.

Tuż przed przerwą spotkania rozgrywanego w Miami, Porzingis poprosił trenera Mazzullę o zmianę i wyraźnie kulejąc opuszczał parkiet udając się prosto do szatni swojego zespołu. Najbardziej niepokojący był w tym wszystkim fakt, iż Łotysz nabawił się kontuzji bez jakiegokolwiek kontaktu z rywalem. Początkowo nie było pewności, czy chodzi o uraz ścięgna Achillesa, czy o uraz łydki. Pierwsze doniesienia Adriana Wojnarowskiego z ESPN wykluczały problemy z Achillesem. niedługo wysoki przejdzie dokładne prześwietlenie.

Kristaps Porzingis exited Monday's game after suffering an apparent injury. pic.twitter.com/dA0v7jIIBv

— Bally Sports Sun: HEAT (@BallyHEAT) April 30, 2024

Uraz bez kontaktu zawsze rodzi podejrzenia o to, iż mogło się stać coś poważnego. Podobnej kontuzji tuż przed play-offami doznał Giannis Antetokounmpo z Milwaukee Bucks. Lider zespołu z Wisconsin nie zagrał w żadnym z czterech meczów serii przeciwko Indianie Pacers. Niewykluczone zatem, iż Porzingis będzie potrzebował przerwy, która wykluczy go z pozostałych meczów rywalizacji przeciwko C’s. Sytuację w stu procentach rozjaśnią wyniki rezonansu magnetycznego. Celtics na kolejny mecz wracają do TD Garden.

W całej serii Porzingis notował średnio 14 punktów, 5,7 zbiórki i 2,3 asysty. Jego liczby znacząco spadły w porównaniu do tych z sezonu regularnego, ale wynika to głównie z faktu, iż Celtics grają wolniejszym tempem, a bezpośrednim rywalem Porzingisa jest Bam Adebayo, czyli jeden z najlepszych defensorów w lidze. Rola Porzingisa może się znacząco zmienić w kolejnych seriach, jeżeli C’s zamkną rywalizację z Heat. Pod jego nieobecność większe minuty powinien dostać weteran – Al Horford.