Maks Rafalik znów na podium. Kacper Rajpold awansował w generalce!

rallyandrace.pl 4 godzin temu

W Dubaju zakończyła się czwarta odsłona cyklu Akademii Champions of the Future. W drugiej odsłonie weekendu na podium zobaczyliśmy Maksymiliana Rafalika w OKN, a Kacper Rajpold ścigający się w OKN Junior po weekendzie przesunął się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dubaj Kartodrome okazał się szczęśliwy dla dwójki polskich kierowców. Maksymilian Rafalik ścigający się w kategorii OKN, podobnie jak wczoraj zanotował podium w rywalizacji. Tym razem podopieczny Tomasza Krzemińskiego uplasował się na trzecim miejscu w stawce, po zdobyciu pole position w treningu oficjalnym i heatach kwalifikacyjnych ze zmiennym szczęściem (P2 i P20). W finale Maks pojechał na miarę oczekiwań i z ósmej lokaty przesunął się o pięć oczek do przodu wskakując na podium.

Pozostali polscy kierowcy zanotowali w finale następujące pozycje 9. Wojciech Woda (+P4), 11. Franciszek Cegielski (-P11), 15. Kacper Bonder (+P5), 16. Adam Sydor (-P1)

W kategorii OKN Junior bardzo dobrze zaprezentowała się dwójka Polaków. Oskar Gałan, który zajął czwarte miejsce i Kacper Rajpold, który dzień wcześniej zanotował drugie miejsce na podium, a w drugiej odsłonie weekendu był piąty. Piąta pozycja dała mu jednak awans w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce po tym weekendzie. To cenna zdobycz, bo Kacper zachowuje szansę choćby na zwycięstwo w całym cyklu.

W OKN Junior mieliśmy również troje innych zawodników z Polski. Ksawery Dudkowski zajął 17. miejsce (+P1), Amelia Wyszomirska uplasowała się na 20. miejscu (-P3), a Marcel Czapla na 28. (-P4).

Wśród najmłodszych jedyny kierowca z Polski Jan Gardzielik zajął 16. pozycję.

Zwycięzcami weekendu wyścigowego w Dubaju w ramach Project Academy Champions of the Future zostali Nikita Dzhalilov (Mini 60), Maxim Bobreshov (OKN Junior), Francuz Hugo Herrouin (OKN), którzy wygrali sobotnie finały oraz Włoch Nicolo Perico (Mini 60), Irlandczyk Clancy Connor (OKN Junior) i reprezentant ZEA Mohammed Mneimneh (OKN), którzy wygrali finały w niedzielę.

W klasyfikacji generalnej prowadzą Luna Fluxa Cross z Hiszpanii w OKN, Australijczyk James Anagnostiadis w OKN Junior oraz Belg Bruno Priam w Mini 60.

Najwyższe pozycje wśród polskich kierowców zajmują Błażej Kostrzewa, który jest 10. w Mini 60, Kacper Rajpold, który wskoczył na drugą pozycję w OKN Junior oraz Maksymilian Rafalik, który awansował na 5. miejsce w OKN.