Lechici w kadrach (czerwiec/lipiec 2024): Kvekveskiri na ławce

kkslech.com 1 dzień temu

W czerwcu 2024 podczas meczów reprezentacji narodowych szansę gry może otrzymać łącznie siedmiu piłkarzy Lecha Poznań będących w kadrze pierwszej drużyny. Przed nami spotkania przede wszystkim w ramach Euro 2024 i to z udziałem Bartosza Salamona, Niki Kvekveskiriego oraz Mihy Blazicia.

Sobota, 1 czerwca

Dnia 1 czerwca w towarzyskim meczu Polska U-21 przegrała w Radomiu z Macedonią Północną 1:2. Filip Szymczak grał przez 62 minuty, Filip Marchwiński w pierwszej połowie, Antoni Kozubal i Maksymilian Pingot grali od początku drugiej odsłony.

Tow, Polska U-21 – Macedonia Północna U-21 1:2

Wtorek, 4 czerwca

We wtorek, 4 czerwca o 18:00 odbył się pierwszy z dwóch sparingowych meczów Słowenii. Kadra Mihy Blazicia w ramach testu przed Euro 2024 pokonała Armenię 2:1. Obrońca Lecha Poznań zmagający się ostatnio z urazem znalazł się poza kadrą na to spotkanie.

Tow, Słowenia – Armenia 2:1

Piątek, 7 czerwca

Dnia 7 czerwca w Warszawie na Narodowym odbył się towarzyski mecz Polski z Ukrainą (3:1). Szansę gry w tym spotkaniu dostał Bartosz Salamon, który zaliczył pełne 90 minut.

Tow, Polska – Ukraina 3:1

Sobota, 8 czerwca

W sobotę, 8 czerwca drugi testowy mecz przed Mistrzostwami Europy rozegrała Słowenia, która zremisowała z Bułgarią 1:1. Miha Blazić ponownie nie grał, tym razem lechita znalazł się chociaż na ławce rezerwowych.

Tow, Słowenia – Bułgaria 1:1

Niedziela, 9 czerwca

W niedzielę, 9 czerwca jedyne towarzyskie spotkanie przed Euro 2024 zaliczyła Gruzja. O godzinie 20:45 pomocnik Nika Kvekveskiri rozegrał 40 minut w wygranym meczu z Czarnogórą na wyjeździe 3:1.

Tow, Gruzja – Czarnogóra 3:1

Poniedziałek, 10 czerwca

W poniedziałek, 10 czerwca, o godzinie 20:45 drugi towarzyski mecz na PGE Narodowym rozegrała Polska, która pokonała Turcję 2:1. Drugą szansę w czerwcu od Michała Probierza otrzymał Bartosz Salamon, który wszedł na plac w 46 minucie i po kilkunastu sekundach został ukarany żółtą kartką.

Tow, Polska – Turcja 2:1

Niedziela, 16 czerwca

W niedzielę, 16 czerwca Polska podczas Euro zmierzyła się z Holandią, a Słowenia z Danią. Bartosz Salamon grał do 86 minuty, Polacy mimo prowadzenia 1:0 przegrali 1:2. Z kolei Miha Blazić remis Słowenii z Danią 1:1 obejrzał z ławki.

ME, Polska – Holandia 1:2
ME, Słowenia – Dania 1:1

Wtorek, 18 czerwca

18 czerwca odbył się pierwszy mecz Gruzinów podczas Euro w historii. We wtorek Nika Kvekveskiri mógł wystąpić przeciwko Turkom, ale całe przegrane spotkanie 1:3 oglądał z ławki rezerwowych.

ME, Gruzja – Turcja 1:3

Czwartek, 20 czerwca

Drugie starcie Słoweńców z Mihą Blazicia podczas Mistrzostw Europy. Dnia 20 czerwca o 15:00 jego kadrę czekał mecz z Serbią zakończony remisem 1:1. Defensor Kolejorza ponownie nie pojawił się na murawie, Słoweńcy stracili gola w 96 minucie gry.

ME, Słowenia – Serbia 1:1

Piątek, 21 czerwca

W piątek, 21 czerwca, o godzinie 18:00 nasza kadra rozgrywała w Berlinie bardzo istotny bój z Austrią. Bartosz Salamon przegrane spotkanie 1:3 obejrzał z ławki.

ME, Polska – Austria 1:3

Sobota, 22 czerwca

W sobotę, 22 czerwca, o godzinie 15:00 kolejną szansę podczas Euro 2024 mógł otrzymać Nika Kvekveskiri. Gruzini bez lechity na murawie zremisowali 1:1.

ME, Gruzja – Czechy 1:1

Wtorek, 25 czerwca

We wtorek, 25 czerwca odbyły się 2 mecze z udziałem reprezentacji stoperów Lecha Poznań. Polska w ramach Mistrzostw Europy zmierzyła się z Francją remisując 1:1, Słowenia po wyniku 0:0 z Anglią awansowała dalej z 2. miejsca w grupie. Bartosz Salamon pojedynek z Francuzami obejrzał z ławki, Miha Blazić w meczu Słowenia – Anglią również był rezerwowym.

ME, Polska – Francja 1:1
ME, Słowenia – Anglia 0:0

Środa, 26 czerwca

Ostatnim lechitą, który mógł wystąpić w fazie grupowej Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech był Nika Kvekveskiri. W środę, 26 czerwca o 21:00 reprezentacja Gruzji spotkała się z Portugalią i sprawiła sensację wygrywając 2:0. Pomocnik Lecha Poznań ponownie nie grał, jego kadra awansowała do 1/8 finału.

ME, Gruzja – Portugalia 2:0

Niedziela, 30 czerwca

W niedzielę, 30 czerwca, o godzinie 21:00 kadra Gruzji z Niką Kvekveskirim postara się sprawić kolejną niespodziankę i ograć w 1/8 finału Euro 2024 reprezentację Hiszpanii. Lechita znowu jest rezerwowym.

ME, Gruzja – Hiszpania (niedziela, 30 czerwca, godz. 21:00)

Poniedziałek, 1 lipca

Na początku lipca w meczu 1/8 finału Mistrzostw Europy reprezentacja Słowenii podejmie Portugalię. W spotkaniu, które odbędzie się w poniedziałek, 1 lipca o 21:00 szansę gry może dostać Miha Blazić.

ME, Słowenia – Portugalia (poniedziałek, 1 lipca, godz. 21:00)

Lechici w reprezentacjach – czerwiec/lipiec 2024:

Filip Szymczak (1-62), Maksymilian Pingot (46-90), Antoni Kozubal (46-90) i Filip Marchwiński (1-45)

Bartosz Salamon (1-90, 46-90, 1-86, 0 i 0)

Nika Kvekveskiri (50-90, 0, 0 i 0)