Krzysztof Piątek bohaterem! Doskonałe wiadomości dla Probierza

Krzysztof Piątek się nie zatrzymuje. W sobotę Polak ponownie wpisał się na listę strzelców w Super Lig. Tym razem trafił w starciu z Kayserisporem. Co więcej, jego gol uratował drużynę przed porażką. Napastnik wysłał więc jasny sygnał do Michała Probierza - znajduje się w wybornej formie, co będzie chciał udowodnić podczas zgrupowania.
- Napastnik jest rozliczany z bramek i musi je zdobywać. Miałem z tym problem, to ciążyło. (...) Wiedziałem, iż w końcu odpalę - podkreślał Krzysztof Piątek w rozmowie z Kanałem Sportowym. Nawiązał tym samym do początku poprzedniego sezonu, który był dla niego trudny. W końcu jednak Polak się "odpalił" i zaczął zdobywać gole, jak na zawołanie. 17 bramek i jedna asysta - z takim właśnie bilansem zakończył rozgrywki. W obecnym sezonie formę podtrzymuje.

Krzysztof Piątek znów trafia. Pierwszy gol w lidze od miesiąca. Uratował punkt drużynie
Piątek wystąpił już w 13 meczach, zdobywając dziewięć goli i asystę. W sobotę miał kolejną okazję, by dołożyć trafienie. I perfekcyjnie z niej skorzystał. Co więcej, to jego strzał przesądził o wyniku spotkania.

Tego dnia Basaksehir podejmował na własnym stadionie Kasyerispor. Większą inicjatywę w spotkaniu wykazywali gospodarze. Nie dość, iż dłużej utrzymywali się przy piłce, to oddali też więcej strzałów. Brakowało jednak skuteczności, co zemściło się na nich w 32. minucie. Wówczas piłkę w siatce umieścił Carlos Mane.
Dopiero w drugiej połowie Basaksehirowi udało się wyrównać. I to właśnie za sprawą Piątka. Otrzymał kapitalne podanie, pobiegł z piłką w pole karne i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Dogonić próbowali go rywale, ale bezskutecznie. Polak strzelił mocno i pewnie, dzięki czemu zdobył gola w 53. minucie.
Była to już bramka numer dziesięć dla Piątka w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach, a piąta w Super Lig. Co więcej, było to jego pierwsze trafienie w Turcji od miesiąca. Po raz ostatni zapisał się na liście strzelców 1 września w starciu z Antalyasporem (5:2) - zdobył wówczas hat-tricka.

I choć później zarówno on, jak i jego ekipa mieli jeszcze szanse na podwyższenie wyniku i zwycięstwo, to zrealizować się tego nie udało. Mimo wszystko Piątek po raz kolejny stał się bohaterem. Jego trafienie zapewniło punkt drużynie.